Eesti uudised

Inimõiguste aruanne: Eesti kipub inimõiguste küsimustes paigal tammuma (39)

Toimetas Maria Rozbaum, 12. detsember 2017 12:00
KARI KÄSPER Foto: Tiina Kõrtsini
Täna tutvustas Eesti inimõiguste keskus mahukat aruannet, kus vaadeldi viimase kahe aasta arenguid inimõiguste vallas ning anti riigile soovitusi, kuidas olukorda parandada. Inimõiguste keskuse juhi Kari Käsperi sõnul võib Eestis üldist olukorda inimõiguste vallas hetkel hinnata pigem heaks. "Võrreldes olukorda kahe aasta taguse ajaga, mil nägime kiiremat arengut, siis suuri tagasilööke õnneks esile tuua ei ole. Kuid paraku pole esile tuua ka kuigi suuri edusamme," sõnas Käsper. "Küll aga peegeldub ekspertide koostatud aruandest, et päris mitme valdkonna inimestele teeb muret teatud huvigruppide karm ja inimõigusi mitteaustav retoorika, mis õnneks ei ole riigiasutuste tegudeks vormistunud. Olgu selleks kohtuvõimu, ajakirjandusvabaduse, kultuuriasutuste või inimõigusorganisatsioonide ründamine," märkis Käsper. Viimase kahe aasta jooksul toimunud edasiminekutest võib välja tuua Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise, mille eesmärk on võidelda naistevastase vägi

Eesti tammub paigal!

Keerulisem on tema sõnul Eestis olukord nende inimõigustega, mille puhul peab riik ise astuma samme või tegema keerulisi otsuseid, muutmaks senist praktikat. "Neis valdkondades takistavad inimõiguste edendamist tihti hoiakud, eelarvamused või teadmatus."

Tänavuses aruandes toovad eksperdid välja rea kitsaskohti, millega tuleks riigiasutustel esmajärjekorras tegeleda. Nendeks on näiteks psühhiaatriliste haigete inimväärikuse tagamine, andmekaitseküsimused nii riigi kui eraettevõtete tasandil, kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmine ning avatud valitsemise muutmine deklaratiivsest sisuliseks tegevuseks.Inimõiguste aruanne: Eesti kipub inimõiguste küsimustes paigal tammuma.
 

Samal teemal

20.12.2017
50 naise ja mehe suhtes käib ahistava jälitamisega seotud kriminaalmenetlus
15.12.2017
FOTO | Soome andis soolise võrdõiguslikkuse auhinna Angela Merkelile
12.12.2017
TV3 VIDEO | Riigikogu õiguskomisjon: kas kooseluseadus on üldse olemas?
12.12.2017
TV3 VIDEO | Rahvuskonservatiivid kutsuvad looma presidendi tagandamise protseduuri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee