Eesti uudised

Inimõiguste aastaaruandes nimetatakse EKRE-t paremäärmuslikuks (82)

Toimetas Maria Rozbaum, 12. detsember 2017, 11:55
Martin HelmeFoto: Teet Malsroos
Eesti Inimõiguste Keskuse teisipäeval avalikustatud aruandes "Inimõigused Eestis 2016-2017" nimetatakse Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) paremäärmuslikuks.

"Paremäärmusliku Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht ja juhatuse liige Martin Helme ründas 20. märtsil 2017 riigikogu ees peetud kõnes pretsedenditult kohtuvõimu sõltumatust ning konkreetseid kohtunikke, sest ta polnud rahul ühe Tallinna ringkonnakohtu kohtulahendiga," kirjutatakse teisipäeval avalikustatud aruandes, edastab ERRi uudisportaal.

Helme väljaütlemise mõistsid hukka kui demokraatliku õigusriigiga kokkusobimatu teiste hulgas president Kersti Kaljulaid, Riigikohtu esimees Priit Pikamäe, endine Riigikohtu esimees Märt Rask ja justiitsminister Urmas Reinsalu.

Peatüki "Õigus õiglasele kohtupidamisele", kus EKRE-t paremäärmuslikuks nimetatakse, autor on Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

EKRE juhatuse liige Jaak Madison ütles, et selline avaldus pole kuidagi üllatav Käsperi poolt.

82 KOMMENTAARI

p
13. detsember 2017, 20:16
pedrillod ja muud marksistid pidagu oma pudrumulk parem kinni,siis ei pääse rumalused välja.
k
Kas 13. detsember 2017, 13:04
See erakond kes tahab rahvust ja rahvuslust säilitada on paremäärmuslik kui nii siis las olla ega see ei muuda asja vähemalt on erakonnal oma põhimõtted millest üle ei astuta ei poe eule sinna samusesse nii et varbad ka välja ei paista!
Loe kõiki (82)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee