Maailm

HUMMUS: maailma kõige vastuolulisem toit?

Toimetas Greete Kõrvits, 12. detsember 2017 12:57

5 KOMMENTAARI

r
RS2/ 15. detsember 2017 11:31
Lõpuks läheme me kõik hUUmuse toidu peale. ;I
e
Ei tea kas eestis müiakse juudi rooga humust venemaal vähemaltt 5 erinevad varianti/ 12. detsember 2017 15:36
j
JT/ 12. detsember 2017 14:40
Või ei ole tervisele kahjulik. Söö paar kuud ainult hummust, siis räägime edasi. Või, manna ja midagi veel on haigete toit. Organism omastab nendest toitained kiiresti, kahjuks tekib tühjakõhu tunne sama kiirelt.
s
12. detsember 2017 22:33
Sa jätad siis piisava hulga õli lisamata, kui tühja kõhu tunne tekib. Hernesupi konserv kaitseväes tahab ka tugevalt õli lisamist siis sööd ja lakud sõrmi, aga kuivalt ei aita kuhugi. Kikkerhernepuder on samasugune, tehakse ka rasvasema lihaga koos ja tambitakse siis ühtlaseks, kui liha ei pane siis tahab head õli, Valmis lihaga hummuse saab külmutuskotti pakituna säilitada sügavkülmas. Mõistlik on teha korraga rohkem valmis ja portsjoni kaupa säilitada.
s
shirashikkur/ 12. detsember 2017 14:04
Neid näiteid võib leida ridamisi, kus mingi toit on levinud teatud riigipiire ületavas piirkonnas ja raske määratleda, kus täpsemalt alguse saanud. Hummust tarbin igapäevaselt, peamiselt leivakattena, või asemel. Hummus on tervislik, või ja margariin ebatervislikud tooted. Probleem on, et Eestis müüdavatest hummustest vaid Läti tootja Hum-Hum nimelised hummused on enam-vähem õige hummuse maitsega (ehk sellised, mida müüakse mujal Euroopas/Lähis-Idas hummuse nime all). Ning kuna need on ka kõige soodsama hinnaga (Selveris 1,49 eurot, Kaubamajas, Solarises jm kallim), siis neid ostetakse päris massiliselt. Umbes pooltel kordadel kui neid erinevates Selverites osta soovin, on läbi müüdud. Probleem, et väidetavalt tuuakse neid Lätist sisse vaid korra kuus. Nii et nõudlus on suur, aga Selver pole seda pidevalt saadavuse probleemi enam kui aasta jooksul lahendada suutnud.