Toimetas Maria Rozbaum 12. detsember 2017 09:45
Talentesti talendipangaga liitunud spetsialistide ja juhtidena töötavaid mehi motiveerib 26,8% suurem palk kui naisspetsialiste ja -juhte. Keskmine motiveeriv brutopalk nimetatud positsioonidel töötajatel oli 1981 eurot, sh naiste keskmine 1816 eurot ja meestel 2302 eurot.

Anonüümse talendipanga Talentesti tegevjuhi Karin Kustavuse sõnul oli statistikaameti andmetel 2016. aastal palgalõhe 20,9%. "Talentestiga liitunute statistika analüüs näitab, et spetsialisti ja juhi positsioonidel töötavad mehed ja naised venitavad piltlikult palgalõhet veelgi enam, sest nendel positsioonidel töötavate meeste ja naiste motiveeriv palk erineb 26,8% võrra," rääkis Kustavus, rõhutades, et Talentesti analüüs keskendub palgasoovile, mitte reaalsele palgale.

Eesti keskmisest palgast madalamat palka peab motiveerivaks 11% töötavatest spetsialistidest ja juhtidest. Kõige sagedamini märgitakse palgaks, mida uuelt töökohalt oodatakse, 1400–1600 eurot (lisatud graafik).

"Kuigi palgatingimused on alati läbiräägitavad, saab potentsiaalne tööandja esmase info talendi ootustest. Kui talendi varasemad kogemused ja teadmised vastavad küsitud motiveerivale palgale, on tööandjal lihtsam talendi suhtes oma arvamus kujundada ja läbirääkimistega edasi minna," arutles Kustavus, julgustades naisi oma kogemusele ja oskustele tuginedes meestega võrdväärsemat palganumbrit küsima.

Statistikaamet on toonud välja ametialad, kus naiste keskmine brutotunnipalk on meeskolleegide keskmisest brutotunnipalgast vähemalt 3% suurem - neid on Eestis alla kümne, sh reklaami ja suhtekorralduse ametiala ning toitlustuse ametiala naisjuhid.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

:D 12. detsember 2017 19:42
Kes siis muu kui mehed on süüdi, et naisi motiveerib väikesem palk, see on kõik ahistamise ja diskrimineerimise viga! Mehed on feminofoobsed seksistlikud sead ! ;D
Meestele tuleks teha trahv selle eest et neil on kõrgemad ootused, et nad peavad ennast naistest paremateks! Häbi olgu meestel, et neil on kõrgemad ootused! Ülbikud sellised!
naissoost juhid ja spetsid??? 12. detsember 2017 09:59
khmm., mis asja nuu ummava?
Ise vastan, nood on lihtsalt meestele kohvikeetjad ja paberikorrastajad, muuks ju mõistus puudub (mõtlemiseks ma mõtlen).

SISUTURUNDUS