Foto: Päästeamet
Toimetas Maria Rozbaum 12. detsember 2017 09:10
Detsembri esimese 11 päevaga on hukkunud 7 inimest. Lisaks toimus palju muid põlenguid. Kortermajas piisab suurteks kahjudeks selles, kui ühel elanikul puudub suitsuandur.

Kortermaja tuleõnnetuste ennetamises on igaühe panus oluline - nii majaelanikul kui korteriühistul. Selleks, et põleng kiiresti avastada, peab igas kodus olema töökorras suitsuandur. Päästeameti tuleohutuskampaania on sel korral suunatud just kortermaja elanikele.

"Leppige oma majas kokku suitsuanduri kampaaniajuht, tegemist võib olla ühistu esimehe, liikmetega või lihtsalt aktiivse majaelanikuga. Kampaaniajuht külastab oma maja elanikke ja uurib, kas neil on töökorras suitsuandur ja vajadusel aitab anduri paigaldamisega või hankimisega," selgitab päästeameti kommunikatsiooninõunik Lauri Kool.

Kui kõik korterid on allkirjaga kinnitanud suitsuanduri olemasolu, saab ühistu auhinna. Esimesed 100 ennast registreerinud ja suitsuanduriga varustanud ühistut saavad Päästeametilt kingituseks tulekustuti, mis paigaldatakse maja trepikotta.