Eesti uudised

Tallinnas kadunuks jäänud soomlane uppus, surnukeha pole leitud (9)

Kristjan Väli, 11. detsember 2017 22:47
ARI SAARILAMMI: Politsei arvab, et mees uppus, kuid surnukeha pole veel leitud.Foto: Mika Vuorio / Ari Saarilammi konto Facebookis
Novembri lõpus Tallinnas kadunuks jäänud Ari Saarilammi kukkus ilmselt hotelli minnes Admiraliteedi basseini jääkülma vette ja uppus, teatab politsei kaks nädalat pärast mehe salapärast kadumist. Soome ajakirjanikud on maininud võimalust, et põhjanaabrid saadavad enda tuukrid Saarilammi surnukeha otsima.

24. novembril Eestisse sõitnud ametiühingutegelane ja Pori linna kohalik poliitik Ari Saarilammi pidi osalema Tallinnas toimuval ametiühingukonverentsil, ent sinna ta ei jõudnudki. Ta kadus saabumispäeva õhtul pärast seda, kui oli külastanud soomlaste seas populaarset söögi- ja joogikohta Kochi Aidad.  

Samal teemal

Teadaolevalt läks mees söögikohta üksi, ent veetis õhtu samuti Tallinna konverentsile tulnutega. Õhtusöögilt lahkus ta jälle üksi ja kadus. Saarilammit otsiti seejärel peamiselt sadama ümbrusest, kus teda viimati videokaamerate salvestustelt näha oli. 

Politsei otsis Saarilammit sonarite, tuukrite ja mereväe abil ka Admiraliteedi basseinist, mis on tema ööbimiskohast, hotellist Euroopa, vaid kiviviske kaugusel. Seegi otsing ei andnud tulemust. 

Politsei teatas, et kogutud info viitab siiski sellele, et soomlane kukkus 24. novembri hilisõhtul Admiraliteedi basseini jääkülma vette ja uppus. Kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Jelena Mirošnitšenko sõnul on kaamerasalvestistelt näha, kuidas Ari liikus taaruval sammul Kochi Aitadest Lootsi tänava majade suunas ja kadus Admiraliteedi basseini poole.

„Koht, kus arvame, et Ari vette kukkus, jääb kaameratega kaetud alast välja. Küll aga on näha, kuidas muidu peegelsile meri hakkab kella 23 paiku lainetama,“ selgitab Mirošnitšenko, miks politsei arvab, et mees võis uppuda. Ka oleks Ari pidanud kai äärest naasnult uuesti turvakaamerate vaatevälja sattuma.

„Seetõttu pean kurbusega ütlema, et on vägagi tõenäoline, et ta uppus. Tunneme kaasa Ari lähedastele,“ ütleb Jelena Mirošnitšenko.

Soome väljaanne Iltalehti kirjutab, et pole välistatud, et soomlased saadavad enda tuukrid Ari Saarilammi surnukeha otsima. Eesti politsei ei osanud lehe väidet eile kinnitada ega ümber lükata.

Soome ametiühingutegelase surm pole ainus tänavu põhjanaabritega seotud traagiline juhtum. 24. augusti õhtul sõitsid kaks Soome tüdrukut Pärnumaal Tori vallas Suigu reguleerimata raudteeülesõidul ette reisirongile. Surma said mõlemad. Üks neidudest oli 23- ja teine 26aastane. 14. oktoobril leiti Muuga lahel mootorpaat koos kahe hukkunud Soome mehega, kes olid surnud vingumürgitusse.

Samal teemal

14.11.2018
Politsei leidis 2017. aastal Tallinnas kadunud Ari Saarilammi surnukeha
31.08.2018
GRAAFIK | Eestis surnud välismaalaste edetabelit juhivad soomlased, suur hulk surmadest on vägivaldsed
11.01.2018
Tallinnas kadunud soomlase otsingud jätkuvad kolme riigi vabatahtlike ühistööna
20.12.2017
ÜLE PARDA: Läänemere reisilaevadelt kaovad inimesed