Eesti uudised

Alkoaktsiisi vastased plaanivad Eesti 100. sünnipäeva Lätti-sõiduga tähistada (162)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. detsember 2017 18:47
Läti alkopood eestikeelse loosungiga.Foto: Aldo Luud
Facebookis kogub huvilisi ja osalejaid üritus „ 24.02 kõik koos Lätti!“. Aktsiooni mõte on protestida alkoholiaktsiisi tõusu vastu.

Ürituse korraldaja Taavi Leppik kirjeldab ürituse mõtet järgmiselt: 
„Põhiline põhjus on Eesti valitsuse aktsiisipoliitika, tänu millele kaotab Eesti riik ning sellega seoses ka MEIE KÕIK päris suure summa ja ma ei räägi ainult alkohooliaktsiisist.“

Samal teemal

Tema hinnangul peaks niisama valitsuse kirumise ja sajatamise asemel hoopis midagi ära tegema. Algne plaan oli koguda autokolonni, mis sõidab Lätti napsu ja bensiini hankima, umbes 100 inimest. Kell pool seitse esmaspäeva õhtul olid aga minejateks märkinud end üle 1500, üritusest huvitatuteks üle 6000 inimese.

Miks just pühalik pidupäev, mil Eesti Vabariik saab 100-aastaseks? „Just see päev on minu arvates kõige õigem valitsust natuke torgata ja mõtlema panna, mis on nende statistikate ning exeli põhjal tehtud halbade otsuste tulem ning kui seda piisavalt kõva häälega ja suure massiga teha, võib olla mingi lootus, et meid kuulda võetakse,“ kirjutab korraldaja, kes loodab, et tema väikesest juba üsna suureks paisunud üritus aitab muuta tema pere ning kõigi osalejate elu paremaks. ERRi portaalile kinnitas Leppik, et asi pole ostukogustes - tema ise joovat vaid neli õlut kuus - vaid aktsiooniga valitsusele sõnumi edastamises.

Samal teemal

01.06.2019
ALKOSÕJA SUUR VALE: väikepoode on suletud väidetust kümme korda vähem
09.01.2018
Minister Kiisler kutsub üles 24. veebruaril massiliselt Lätti mitte sõitma
08.01.2018
RAHAKÄÄRID: aktsiisi laekus 2017. aastal 88 miljonit vähem
31.00.2018
PANE TÄHELE, UUED HINNAD JA PALGAD: 1. veebruarist tõuseb taas alkoholiaktsiis, veidi ka palgad