Kommentaar

Nelli Kalikova | Ühe kuriteo seitse valusat õppetundi

Nelli Kalikova, arst, MTÜ AIDS-i Tugikeskuse juhatuse liige, 11. detsember 2017 17:31

18 KOMMENTAARI

m
Malviina/ 14. detsember 2017 06:57
Aga paras, aga paras. Selge ju, kes siin see must lammas on, aga ikka peab mõni tulema soiguma, et miks arstid ei motiveerinud, miks pahad politseionud kiusasid, mis sest naisest ja tema tulevasest lapses ikka, nagunii sai selle HIVi kuskilt mujalt, mis sest et tolle tüübiga magas ja too tüüp ei kasutanud kondoomi. Kui see mees ei öelnud, et on HI postitiivne ja võttis kondoomi ära, talitas samamoodi veel paljudega, siis on tema süüdi ja pole siin midagi vaielda. Ja see poole protsendi nakkusohu jutt kõlab ka kahtlaselt, mõni loll võtabki tõepähe ja hakkab ka nüüd samamoodi käituma, meil see nakatumisprotsent ju niigi kõrge. Nii et kas Kalikova tahabki, et HIVi nakatunuid rohkem oleks, et tal rohkem tööd oleks, nagu üks siin eespool pakkus? Väga jõhker artikkel igal juhul, vajaks kindlasti vastukommentaari ajakirjanduses (ja mitte suvakatelt kommenteerijatelt).
l
13. detsember 2017 10:26
Lugupeetud Nelli Kalikova, maailm on palju muutunud sellest ajast, mil Inimõigused inimesi kaitsesid. Nüüd on inimõigused vaid LGBT+ kogukonna liikmetel. Kui Teie kaitsealune pole selle kogukonna liige, pole tal ka inimõigusi. Viimased uudised räägivad sellest, et Eesti istuv president survestab Eesti ainsat seadusloomet tegevat organit LGBT+ kogukonnale seadusi looma, viidates kohtuvõimu sekkumisele ja seadusloome üleminekut kohtuvõimule.
Eesti Vabariigi põhiseadus
Paragrahv 150
Riigikohtu esimehe nimetab ametisse Riigikogu Vabariigi Presidendi ettepanekul.
Riigikohtu liikmed nimetab ametisse Riigikogu Riigikohtu esimehe ettepanekul.
Muud kohtunikud nimetab ametisse Vabariigi President Riigikohtu ettepanekul.
n
13. detsember 2017 10:44
Nagu näete, on PRESIDENDIL täielik alus sellist vihjet teha, sest RIIGIKOHTU ESIMEHE kandidaat on PRESIDENDI nimetatud,PRESIDENDILE i d e o l o o g i l i s e l t sobiv RIIGIKOHTU ESIMEES valib oma meeskonna ja esitab i d e o l o o g i l i s e l t sobivad kandidaadid RIIGIKOHTU LIIKMETEKS. Ka muud KOHTUNIKUD nimetab PRESIDENT Riigikohtu ettepanekul i d e o l o o g i l i s e l t sobivate kandidaatide hulgast. Seega on kogu kohtuvõim valitud presidendile sobiva ideoloogiaga kandidaatide seast ja Riigikogult seadusloome äravõtmisel ja kohtuvõimule omistamisel võib riigikogu likvideerida, mida ka EEsti Vabariigi vaenlased on üritanud.
s
see/ 12. detsember 2017 11:56
on küll selge et tahtlik nakataja
m
mälu/ 12. detsember 2017 12:20
kunagi räägiti lausa avalikult, et meie rahval ei narko ega aidsi saamise harjumusi polevat. Nüüd näeme, et on küll ja missugused vees. ELis aidsi levikult lausa esimesed.
j
Jah/ 12. detsember 2017 16:24
see on nüüd uus peatükk Venemaa ajaloos: Kalikovo lahing.
h
Hmm/ 12. detsember 2017 10:39
Midagi nii lolli pole ammu lugenud. See t1bla oleks mitte 14, vaid 40 aastat pidanud saama. Sisuliselt tegu mõrvakatsega.
u
uskumata, aga tõsi/ 12. detsember 2017 09:40
Sm, sry proua Kulikova
kaitseb siin oma pika ja ebakompetentse jutuga
ja lausa rusikaõigusega teadlikult ja tahtlikult naisi HIV-sse nakatanud sari-nakatajat ehk potensiaalset mõrvarit.
Sest et
ka tänapäeval - paljudest uuematest ravimitest ja ravist hoolimata- surevad AIDSI miljonid ja miljonid inimesed.
Küllap pr. Kulikova räägiks siis siin hoopis teistsugust juttu, kui teda ennast oleks HIVisse nakatatud.
r
Raha peab liikuma!/ 12. detsember 2017 09:45
Mida rohkem haigeid, seda rohkem saavad meedikud ja sotsiaaltöötajad raha ja leiba. Ja eks naised olid venelannad, ise tahtsid sügamist.
j
jah,/ 12. detsember 2017 09:53
aga minule jäi tema jutust mulje, et sellele Kalikovale on see Eesti riik kohe täitsa vastukarva ehk isegi vastik, ebameeldiv, vihaleajav...
mõtelda, milline pretsedent - HIV sarinakataja saadeti trellide taha...sellele pahale Eestile on selle venelase, vabandust, poolvenelase poolt vaja anda kohe kasevitsa ja erilisi õppetunde...voot!
l
linnamees/ 12. detsember 2017 08:57
Võib-olla, et ka naisel oli oma süü, aga väita, et kõik seitse pattu, mida artikli kirjutaja siin esile toob on kõigi teiste süü peale narkomaani enda viitab samuti väärale maailmavaatele. Kogu rahvas, muide see,kes kogu narkomaani ravi ju kinni maksab, ei tohi sundida tundma ennast süüdi selle pärast, et keegi ühiskonnas ei soovi täita reegleid. Arsti ei tohu panna süüdi tundma selles, et tema määratud ravi patsient ei võta. Ikka isik on süüdi reeglite rikkumises ja arsti soovituste eiramises. Ikka isik ise ei keegi muu!
x
xMees/ 12. detsember 2017 08:50
Kaudse tahtlusega raskesse haigusesse nakatamine on vägagi räige vägivallategu, ehkki ohver saab sellest teada alles hiljem. Kohus ja uurimisorganid käitusid antud juhul küll õiglaselt.
q
Q/ 12. detsember 2017 08:42
Ta oligi sarinakataja ja sai asja eest.

v
väike pinss/ 12. detsember 2017 08:33
nelli sa oled tolerantside raha auga välja teenind
n
No sorri/ 12. detsember 2017 07:38
kui ma ikka terve inimesena hakkan elama kokku positiivsega, siis ma pean teadma ja tegelikult see kondoomijutt on nagu on, võibolla üheöösuhte puhul aitab, aga pikema aja vältel saad seda viirust ikka kogu aeg nii või teisiti. Ei ole surmav? Kohe vist jah enam ei tapa, aga kogu see ravimitearmaada teeb sul elu põrguks ja kümmekond aastat võtab elu ikka lühemaks ka. Kui ikka Hivimehega kokku lähed, siis tuleb alla kirjutada paber, et tead mida tegid. Kui seda paberit ei ole, siis on positiivne kurjategija ja tuleb kinni panna. Mis süütuse presumtsioonist saab siin rääkida.
x
Xxx/ 12. detsember 2017 07:35
Ei hakanud pika registriga kurjategijast kahju. Kahju hakkas hoopis oma tütardest, kes peavad sellises maailmas elama, kus tahtlikult naisi nakatanud närakale kerjatakse kaastunnet, sest tal on inimõiguses. Kurat, oleks ta anonüümsena vabadusse jäänud, oleks ta potensiaalne nakataja edasi olnud. Nii nagu vägistajate ja pedofiilide puhul, aitabki siin auäinult avalikustamine ja häbipost!
n
Näed tuletatigi meelde/ 12. detsember 2017 07:31
Iga kord kui Kalikovast kirjutatakse tuleb mul meelde, et pole ammu kaalikat söönud, lähen täna poodi kindlasti ostan.
k
11. detsember 2017 17:53
Kas autor on kindel, et Eestis kehtib süütuse presumptsioon, kui Eesti ei ole pidanud vajalikuks liituda EL Sotsiaalharta vastava peatükiga?