Maailm

Venemaa president Vladimir Putin tegi üllatusvisiidi Süüriasse (29)

Aadu Hiietamm, 11. detsember 2017 18:30
KÕNET PIDAMAS: Vladimir Putin andis Süürias Hmeimimi õhujõudude baasis peetud kõnes käsu alustada Vene väekontingendi osalist viimist kodumaale. Foto: AP / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin käis esmaspäeva hommikul üllatusvisiidil Süürias. Hmeimimi õhujõudude baasis andis ta Venemaa kaitseministrile ja kindralstaabi ülemale käsu alustada Süürias asuvate Vene väeüksuste osalist väljaviimist, vahendab BBC.   

„Te pöördute võiduga koju oma lähedaste, vanemate, naiste, laste ja sõprade juurde. Kodumaa ootab teid, sõbrad. Head teed! Tänan teid teenistuse eest,“ ütles Putin sõjaväelastele. 

Samal teemal

Venemaa president täpsustas, et Venemaale viiakse tagasi oluline osa väekontingendist, kuid Hmeimimi  ja Tartusi baas jätkavad tegutsemist. Kui kaua väekontingendi lahkumine kestab, ei ole teada. Kindlasti ei ole see aga ühe päeva küsimus, ütles Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.  

Putin ütles juba 20. novembril Sotšis Süüria presidendi Bashar al-Assadiga kohtumisel, et sõjaline operatsioon Süürias läheneb  lõpule. 6. detsembril kuulutas aga Venemaa kindralstaap, et Süüria on täielikult terroristidest vabastatud. 

Putin rõhutas Hmeimimis, et kui terroristid peaksid taas pead tõstma, siis tabavad neid sellised löögid, mida nad varem ei ole näinud. 

Venemaa õhujõud suundusid Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimile appi 2015. aasta septembris. Venemaa kaotused Süürias kuulutati sõjasaladuseks. Agentuur Reuters leidis tänavu oktoobris dokumentaalsed tõendid 131 venemaalase hukkumisest Süürias. Venemaa on ametlikult tunnistanud  39 sõjaväelase hukkumist Süürias. 

Putin kohtus Hmeimimi õhujõudude baasis ka Süüria presidendiga ning väljendas valmisolekut osutada Süüriale rahuliku elu taastamisel koos Türgi ja Iraaniga abi.

Süüriast lendas Putin Kairosse, kus ta kohtus Egiptuse presidendi Abdel Fattah el-Sisiga. Kairost suundus Putin Türgisse kohtuma sealse presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee