Maailm

Täiendatud kell 17.00!

New Yorgis Manhattani bussiterminalis nurjus pommirünnak (7)

Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits, 11. detsember 2017 17:01
Politsei evakueeris inimesed Port Authority terminalist.Foto: AFP / Scanpix
New Yorgi politsei teatas Manhattani bussiterminali all asuvas metroopeatuses toimunud plahvatusest. Neli inimest said kergelt vigastada, ühtegi hukkunut polnud. Kahtlusalune on tabatud.

Viga sai neli inimest, nende seas ka kahtlusalune ise, vahendab CNN. Ühegi kannatanu vigastused pole eluohtlikud. Otsekohe pandi kinni ka sündmuspaiga lähedalt läbi viivad metrooliinid.

Samal teemal

Bussiterminali juurde tormas sadu politseinikke, tuletõrjujaid ja kiirabitöötajaid. Kahtlusalune mees üritas õhkida enda keha külge kinnitatud lõhkeseadeldist, kuid see kas ei töötanud vastavalt planeeritule või oli sel mingi muu viga, igal juhul ei suutnud mees õnneks kedagi tõsiselt vigastada. The Guardianile ütles linna tuletõrjeülem, et ründaja enda vigastused olid kõige raskemad - põletushaavad kätel ja ülakehal. Ründaja nimi on Akayed Ullah, politsei uurib tema tausta.

Üks pealtnägija rääkis CNNile, et kui ta bussilt maha tuli, kuulis ta valju plahvatust isegi hoolimata sellest, et tal olid klapid kõrvas. Teine oli maapealse bussiterminali hoones ühes kaupluses, kui järsku hakkasid paanikas inimesed maa-alusest metroopeatusest üles tormama. Umbes nelja minutiga olid kohal politseinikud, kes hakkasid segaduses inimesi juhendama ning korraldusi andma, kuid alguses valitses totaalne paanika. „Jõululauludki veel mängisid kõlaritest!“ kirjeldas pealtnägija.

Port Authority Times Square'il on New Yorgi metroo kõige rahvarohkem peatus, kus on pea igal kellaajal palju sagimist ja rüselemist. Ka maapealne bussiterminal on pidevalt rahvast täis.

Politsei evakueeris inimesed Port Authority terminalist. Foto: AFP / Scanpix

Linnapea Bill deBlasio saatis linnarahvale julgustava sõnumi: „Terroristid meid ei võida, oleme ju ikkagi newyorklased.“ 

Samal teemal

17.12.2017
Putin tänas Trumpi terrorirünnaku ärahoidmise eest
12.12.2017
Manhattani metroopeatuse ründajat vihastasid jõulureklaamid