Eesti uudised

Sven Mikser: Reformierakonna järgmiseks esimeheks saab Kaja Kallas (93)

Toimetas Triinu Laan, 11. detsember 2017, 14:04
 TEET MALSROOS
"Tuleval aastal ees ootava Reformierakonna esimehe erakorralise valimise kohta võiks öelda Suetoniuse sõnadega: iacta alea est. Liisk on langenud. Reformierakonna järgmiseks esimeheks saab Kaja Kallas," kirjutab Sven Mikser oma sotsiaalmeedia kontol. 

Mikser leiab, et see, et Hanno Pevkuri lühike tähelend erakonna eesotsas saab peagi läbi, oli selge juba mõne nädala eest, kui Postimehes ilmus rohketele "anonüümsetele allikatele" tuginev dramaatiline jutustus reformipartei sisevõitlustest. "Et too artikkel polnud tähistatud sisuturundusena, oli ilmselt vaid toimetaja näpuviga."

Samal teemal

"Aasta eest toimund reformistide juhivalimisel pälvis Pevkur küll pea kaks kolmandikku häältest, kuid see ei peegeldanud ega peegelda toetust tema isikule või poliitlisele liinile (kui selline eksisteerib). Pigem oli Pevkuri jaoks õnnelik juhus, et valimissedeli tollel real, kus sai anda vastuhääle Kristen Michalile, ilutses tookord just tema nimi. Kui plekilise kampsuniga Michali asemel on Pevkuri vastaskandidaadiks plekitu mainega Kaja Kallas, ei jää Pevkuri toetusest just palju järele," leiab Mikser. Seda enam, et praegusel hetkel on praktiliselt kõik planeedid rivistunud ühele joonele Pevkuri vastu.

Mikseri sõnul ei saa Pevkurile ette heita ei partei kehva reitingut ega kohalikel valimistel põrumist. Reformierakond ei jäänud oktoobris alla ei oma varasematele tulemustele ega ka seekordsetele ootustele. Erakonna strateegide kasvav frustratsioon on põhjustatud pigem sellest, et esmakordselt pärast 1999. aastat läheb oravapartei parlamendivalimistele vastu olukorras, kus nende juht ei ole tõenäolisim pretendent peaministri kohale ja kus erakonna valitsusse pääseminegi näib valimiste järel kõike muud kui kindel.

Mikser usub , et töö Stenbocki majas kuulub kindlasti Kaja Kallase poliitiliste ambitsioonide hulka ja tee sinna käib mõistagi läbi erakonna esimehe ametiposti.

"On täiesti selge, et mitu skandaalidest räsitud või muidu vastuolulise renomeega reformierakonna juhtivtehnoloogi näevad Kallast mitte niivõrd ideaalse tulevase peaministrina, kuivõrd pelgalt kasuliku tööriistana erakonna valimistulemuse maksimeerimisel. Ja Kallas teab seda suurepäraselt," kirjutab Mikser.

Reformierakond esimees Kaja Kallasega on eelseisvas valimiskampaanias kindlasti värske bränd. "Kui esimeheks valitud Kallas suudab ennast erakonna richelieude ja machiavellide üle kehtestada, siis on tal kindlasti potentsiaali enamaks kui üksnes opositsiooniliidri positsiooniks. Muidugi tuleb selleks raputada erakonnalt ka ideoloogilise dogmaatilisuse ja enesekeskse ülbuse kuvand, kuid kui keegi selleks üldse eeldusi omab, siis on see just Kallas," analüüsib Mikser. 

93 KOMMENTAARI

a
ats 14. detsember 2017, 08:42
kiiret lagunemist uuel aastal,kaja tee kiiresti asi ära on juba aeg:)!!!
a
ab 12. detsember 2017, 10:56
Kui miksike nii tõsiselt räägib, siis järelt on oss juba Kaja paika pannud!
Loe kõiki (93)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee