Sisuturundus

Kuidas valida endale sobiv treeningvarustus? 

Kaup24, 11. detsember 2017, 10:53
Foto: PantherMedia / Scanpix
Üha enam inimesi alustab treeningute ning tervislike eluviiside jälgimisega, hoolitsedes nii oma keha ja tervise eest. Just aastavahetus on see aeg, mil paljud lubavad taas end käsile võtta ning jõusaalidesse suunduda. Selleks, et treenimine võimalikult tõhus ning mugav oleks, tuleks valida ka korralikud treeningriided. Sest tuleb välja, et kvaliteetsed treeningriided mõjutavad suuresti nii motivatsiooni kui treeningtulemusi.

Sobiv suurus

Samal teemal

Üheks kõige olulisemaks kriteeriumiks on valida endale õiges suuruses treeningriided. Õiges suuruses riided on äärmiselt tähtsaks treeningu osaks, sest liialt suured rõivad võivad põhjustada ebamugavust ning treenimist suisa takistada, liigselt ümber riided võivad hakata aga hõõruma ning isegi allergiaid tekitama. Spordirõivaste kõige olulisemaks kriteeriumiks on lihaste ja keha korralik hoiak. Mõnusalt ümber püksid või pluus aitab peita ja hoida pehmeid rasvavoldikesi, mistõttu kannavad ka sportlased sedavõrd ümber riideid. Naiste kõige olulisemaks treeningrõivaks on kahtlemata kvaliteetne rinnahoidja, mis hoiab rinna mõnusalt paigal ja hoituna. Enamasti on sportrinnahoidjatel universaalsed suurused, mistõttu ei pea Sa täpsete mõõtude pärast muret tundma.

Kvaliteetne materjal

Veel üheks oluliseks aspektiks spordirõivaste valimisel on materjal. Treeningriided erinevad suuresti nii vabaaja- kui kodustest rõivastest, mis ei ole treeninguks tegelikult üldsegi sobivad. Treeningriided peavad olema võimalikult elastsed. Tee kindlaks, et rõivad oleksid valmistatud kangast, milles on hea vabalt liikuda. Näiteks ei sobi treenimiseks puuvillasest kangast dressid, mis imavad endasse suures koguses higi. Treeningriided peaksid olema õhku läbilaskvast materjalist, et nahk saaks treeningu käigus hingata. On veel siiani palju inimesi, kes hindavad endiselt just puuvillasest kangast treeningriideid, ent sportimisel on sünteetilise materjali eeliseks just selle lihtne pestavus ning antibakteriaalsus. Sünteetilised materjalid sisaldavad nimelt hõbeda ioone, millel on antiseptilised omadused.

Spordijalatsid

Ka jalanõud on sportimise juures väga oluliseks osaks ning tänasel päeval ootab meid poodides tõeliselt lai valik erinevaid treeningjalatseid. Kindlasti ei tohiks endale valida esimesi ettejuhtuvaid tosse, vaid eelnevalt tuleks teha põhjalik kodutöö ning vajadusel konsulteerida ka ekspertide ja konsultantidega, kes aitavad just Sulle sobilikud jalatsid kiirelt ja lihtsalt välja valida. Näiteks erinevad teineteisest tänavatel jooksmiseks ning jõusaalis käimiseks mõeldud jalatsid. Seetõttu võiksid läbi mõelda, milliseid spordialasid kõige enam harrastad ning veidi professionaalidega nõu pidada. Uued ja mugavad spordijalatsid näevad kenad välja, ent mis kõige olulisem – nendes on võimalik saavutada kordades paremaid treeningtulemusi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee