Eesti uudised

Pärnus hukkus taas tulekahju tõttu inimene (1)

Toimetas Maria Rozbaum, 11. detsember 2017 10:19
Foto: Vida Press
Ööl vastu pühapäeva põles Pärnus Laial tänaval mahajäetud hoone. Välisukse lähedusest leiti üks kannatanu, kes oli saanud põletushaavu ning ta anti kiirabile üle. Majja sisenedes leidsid päästjad peagi põlevast ruumist ka teise kannatanu. Mõlemad toimetati haiglasse. Maja seest leitud 48aastane mees suri haiglas.

Mahajäetud hoone, mis põles, võis olla elupaigaks kodututele. Päästjate saabudes oli hoonest näha leeke ning suitsu. Tulekahjule pandi piir kümme minutit peale väljakutse saamist, põleng kustutati lõplikult mõnekümne minutiga.

Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja Indrek Laanepõld ütles, et päästeamet jälgib vastavalt võimalustele olemasolevaid, mahajäetud hooneid ning nende olukorda.

"Samas, on igal hoonel oma omanik, kes peab vastutama selle eest, et sellistesse majadesse ei oleks kõrvalistel isikutel sissepääsu. Oleme enda jaoks kaardistanud hooned, mida käime aeg ajalt kontrollimas, kuid igal aastal tekib neid juurde ja seejuures vajame ka teiste linnakodanike abi. Teada on ju see, et kus tegijaid seal nägijaid," rääkis Laanepõld ning lisas, et nähes räämas või mahajäetud hoonetes inimtegevust, mis ei peaks seal olema, tuleb sellest teavitada politseid, päästeametit, hoone omanikku või kohalikku omavalitsust.

"Tihtipeale saame me mahajäetud hoonetest teada siis, kui neis on toimunud tulekahju, enamasti ka kannatanutega, kuid me sooviksime potentsiaalsetest ohuallikatest teada saada enne sündmust," rõhutas Indrek Laanepõld, ohutusjärelevalve büroo juht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee