Eesti uudised

3,3 miljonit nelja aasta jooksul: suhtekorraldajad kosuvad EAS-i nisa otsas (9)

Toimetas Maria Rozbaum, 11. detsember 2017 07:52
Foto: Reuters / Scanpix
Ehkki EAS-is töötab 30 turundus- ja kommunikatsiooniinimest, on organisatsioon PR-ettevõtetele oluline sissetulekuallikas - nelja aasta jooksul hangib organisatsioon suhtekorraldusteenuseid ligi 3,3 miljoni euro eest, ja see summa ei pruugi olla lõplik, kuivõrd Eesti-siseseid teenuseid ostetakse reeglina aasta kaupa, nii et järgmise kahe aasta teenuste mahud alles selguvad ja lisanduvad.

EAS ostab kommunikatsioonitegevusi sisse nii paljude tegevuste jaoks, et neil endal pole ka täit ülevaadet, mis valdkondades ja mis ulatuses nad teenuse eest maksavad, edastab ERRi uudisportaal. Alles mitmekordse spetsiifilise küsimise peale tilgub kokku info, mis ei pruugi samuti ammendav olla.

Kommunikatsioonieelarve mahust suurima osa hõlmavad välisturgudele suunatud tegevused, mida poleks ka mõeldav ise Eestis asudes lõpuni ellu viia - raamhankepartnerite kaudu ostab organisatsioon vahemikus 2016-2019 teenuseid kuni kolme miljoni euro eest, et turundada sihtturgudel Eesti turismi või Eestis töötamise võimalust ehk riiklikku Work in Estonia programmi.

Kokku on nad EAS-ilt saanud hankelepinguid kolme aasta peale mahus 1,3 miljonit eurot.

Samal teemal

04.01.2018
EASi eelarve kasvab pea 215 miljoni euroni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee