Eesti uudised

Saaremaal ei võetud küüditatute mälestusmärke muinsuskaitse alla  (1)

Siim Randla, 11. detsember 2017 06:44
Sellises vagunis viidi küüditatuid Siberisse.
Muinsuskaitseamet pole toetanud Kuressaare linnavalitsuse ja MTÜ Saare Maakonna Memento Ühenduse ettepanekut tunnistada kultuurimälestiseks Saaremaal küüditatute mälestuseks Kurevere külas Jaagarahu sadamasilla algusesse 1989. aastal püstitatud mälestuskivi,  Kuressaares Roomassaare sadamasse 1990 püstitatud mälestuskivi ja Kudjape kalmistule 1991 püstitatud mälestuskivi.

„Teie poolt mälestiseks tunnistamiseks esitatud oluliste ajalooliste sündmuste mälestamiseks rajatud mälestusmärgid pärinevad lähiajast,“ on teatanud muinsuskaitseameti ajaloomälestiste peainspektor Ilme Mäesalu pöördujatele. “Mälestusmärgid ei ole veel omandanud ajaloolist väärtust, mis annaks aluse nende tunnistamiseks ajaloomälestiseks,“ lisab ta. Muinsuskaitseamet on seisukohal, et mälestusmärkide säilimist on võimalik tagada teiste meetmetega ning seega ei ole täiendavat vajadust nende mälestisena kaitse alla võtmiseks.

Üks ettepanekus sisalduv küüditatute mälestusmärk paikneb Kudjape kalmistul, mis on tunnistatud kultuurimälestiseks, sellega on nimetatud mälestusmärgi säilimine tagatud ning selle eraldi mälestisena kaitse alla võtmine ei ole põhjendatud.

Samal teemal

29.12.2017
Müüja unustas klientidelt üle 100eurose arve eest raha küsida
22.12.2017
Riik paneb Saaremaa liini suuremale lennukile õla alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee