Eesti uudised

SISSETUNGIS KAHTLUSTATAVA KATRIN LUSTI KAITSJA: ajakirjandusliku eksperimendi korral ei saa ajakirjanikku süüdi mõista (135)

Siim Randla, 11. detsember 2017 06:37
Katrin LustFoto: Martin Ahven
Sissetungis kahtlustatava teleajakirjaniku Katrin Lusti kaitsja, vandeadvokaat Ants Nõmper kinnitab, et ajakirjandusliku eksperimendi käigus võib siseneda ka äriruumidesse koos ametnikuga ning reeglite järgi tehtud eksperimendi korral ei saa ajakirjanikku süüdi mõista.

Katrin Lusti juhitava „Kuuuurija“ võttegrupp sisenes oktoobris ajakirjandusliku eksperimendi käigus ühte Tallinna korterisse, kus Lusti väitel paljundatakse kasse.

UURIB KUUD: Katrin Lust sisenes kassiostjat etendades Oksana ja Aleksei korterisse, hiljem tuli sinna veel teleopreaator.Foto: Kuvatõmmis / TV3

Samal teemal

„Uuriva ajakirjanduse üks tööriistadest on ajakirjanduslik eksperiment. Selle korraldamist õpetatakse ülikoolis ja reeglite järgi tehtud eksperimendi korral ei saa ajakirjanikku süüdi mõista. Vastasel juhul ei ole enam vaba ajakirjandust,“ ütleb Ants Nõmper Õhtulehele.

Ajakirjandusliku eksperimendi käigus on Eestis kandideeritud valimistel, ärandatud autosid, ostetud narkootikume, pakutud ja ostetud seksiteenused jne, lisab ta. Nõmperi sõnul võib ajakirjandusliku eksperimendi käigus siseneda ka äriruumidesse koos ametnikuga.

„Rõhutan, et „Kuuuurija“ saatis kontrollkäiku tegevat ametnikku ja paljastas kassivabriku.  Eluruumidesse ei sisenetud. Siseneti kassivabrikusse, kusjuures peale ametniku oli kaasas ka päriselt kassi osta sooviv isik,“ selgitab Nõmper. Kuna ametniku ja kaamera juuresolekul ei soovinud kassivabriku pidajanna tehingut lõpuni viia, jäi kassiost katki, sõnab Nõmper, lisades, et ilmselgelt oli ta saamatajäänud tulust häiritud. “Veelgi enam oli häiritud sellest tema mees, kes tungis läbi politseiaheliku „Kuuurija“ operaatorile kallale, ja kes on uurimise all vägivalleteo toimepanemise kahtlustusega.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee