Maailm

FOTOD | Suurbritannia mattus ootamatult rohke lume alla (37)

Toimetas Merilyn Närep, 10. detsember 2017, 17:21
Foto: AFP / Scanpix
Suurbritannias tuli eile öösel maha kuni 28 sentimeetri paksune lumekiht. Hetkel on enamikes kohtades häiritud liiklus ning kahe lennujaama maandumisrajad on kinni pandud.

Lutoni ning Birminghami lennujaamad tühistasid kõik lennud, sest alla langenud lumi takistas lennuliiklust

Samal teemal

Ilmaennustus lubas põhja Wales'i ning kesk Inglismaale kuni 20 sentimeetrit lund. Riigis on enamikele aladele on antud amber hoiatus, vahendab Independent.

Amber hoiatus tähendab seda, et suurima tõenäosusega mõjutab ilm ühiskonda. See hõlmab endas plaanide tühistamist, reiside edasilükkamist, teede sulgumist, elektri katkestusi ning potensiaalset ohtu elule ning varale. Kui meteoroloogiateenistus annab välja amber hoiatuse, tähendab see, et eksperdid soovitavad olla valmis plaanide muutusteks ning iseenda, perekonna ja kogukonna päästmiseks ohtliku ilma eest.

Pea üle 30 sentimeerti lume on märgitud Sennybridges Walesis. See on hetke seisuga riigi kõrgeim.

Elektritarnja SSE sõnul on Oxfordshires, Berkshires ning Wiltshires pea 20 000 kodu ilma elektrita. Pressiesindaja sõnul oli lumi ning tuul toonud alla puid, mis kukkusid elektriliinidele.

Hetkel soovitatakse inimestel koju jääda ning vältida teedel liiklemist. Meteoroloogiateenistuse sõnul jääb ilmselt lumesadu järele täna öösel, aga kuna ilmselt on öösel veel külmem, kui eelmine öö, siis võib homme olla veel rohkem tüsistusi.

Lisaks inimestele, kes on lume tõttu kinni ning väga ei naudi sellist ilma, on ka neid kes võtavad lumest viimast. Eriti lõbus on lastel.

Foto: SWNS / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee