Foto: Mattias Tammet
Toimetas Triinu Laan 10. detsember 2017 10:40
Algaval nädalal teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis õhuturbemissioonil teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16.Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004, mil Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.Belgia õhuväe lennusalk võttis Balti rii

Kommentaarid  (10)

F16 11. detsember 2017 10:10
Piloodid ja lennukid vahetuvad, vaja kontrollitav ala nn sisselennata. Ilusti lendavad, pühapäeval oli ka Tartus kuulda, kahjuks pilvkate ei võimaldanud neid lennukeid näha. Vene okupatsiooni ajal siin Tartus okupantide lennukid jõurasid nii öösel kui päeval. Praegune lendamine on muusika selle kõrval.
Kaua see 10. detsember 2017 19:39
NATO neid õpipoisse siia saadab ,kas neil väljaõppe saanud lendureid polegi? Huvitav , kes meid sõja korral kaitsma hakkab ,kas needsamad õpipoisid?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS