Eesti uudised

"Rahva teenrid": Reformierakonna segaduse tõttu võib areenile tõusta Ansip (128)

Toimetas Denes Kattago, 9. detsember 2017 18:13
Andrus AnsipFoto: ERLEND ŠTAUB
Majandusajakirjanik Aivar Hundimägi rääkis, et praegu Reformierakonnas toimuv rabelemine on võitlus esimehekoha pärast, aga lisaks on see, kes 2019. aastal erakonna valimistele viib, ka tõenäoline kandidaat peaministri kohale.

Vikeraadio saate "Rahva teenrid" juht Mirko Ojakivi tõi välja, et kui segadus Reformierakonnas veel kaua kestab, võib Eesti poliitikaareenile naasta nii valitsust kui Reformierakonda pikalt juhtinud praegune Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

"Ma ei välistaks seda, et ühel hetkel Ansip ütleb: "Kuulge poisid, mis te jamate seal!" Ja siis me näeme, kuidas Reformierakonnas pannakse asjad korda," sõnas ta.

Ojakivi sõnul teeks Reformierakond siis valimistel korraliku tulemuse, sest kui vahepeal oli Eesti rahvas Ansipist väsinud, siis nüüd on tema probleemid unustatud ja ta mõjub värskena. 

Ajakirjanik Neeme Korv oli nõus, et Ansip on värskust juurde saanud ja ta tõdes, et töö Euroopas on andnud talle senisest sootuks teistsuguse kogemuse.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur tegi eile koosolekul ettepaneku korraldada erakonna juhatuses erakorralised valimised juba jaanuaris 2018. Siim Kallas pakkus algselt välja tulevast suve.

Auesimees Siim Kallas ütles üle-eile, et lõhestumine ei tohi jätkuda ja tuleks valida uus juht. Praegune esimees Hanno Pevkur ütles, et tema seda ei karda.

Samal teemal

06.01.2018
„Rahva teenrid“ PBKst: see on rünnak Eesti demokraatliku korra vastu
14.12.2017
TV3 VIDEO | Ansip sisekriisist: Reformierakond ei peaks uue juhiga kiirustama!
13.12.2017
Pevkuri parteikaaslane Palling: Hanno otsus on riigimehelik ja julge
13.12.2017
Ligi häirib Pevkuri suhtlus meediaga, kuid toetus Kallasele on olemas