Hobujaama ristmik (Tiina Kõrtsini)

Murelik kodanik jagas Õhtulehega oma suhtlusvõrgustikus postitatud hoiatust, et Tallinna ühistranspordis on liikvel hilisteismelistest koosnev taskuvaraste jõuk. Alles eile langes nende ohvriks tema eakas ema.

"Tahan edasi anda hoiatuse.
Pigem on see siiski meeldetuletus, et organiseeritud taskuvargad tegutsevad jätkuvalt Tallinna ühistranspordis. Täna lõuna paiku langes nende ohvriks ka minu ema, kes kuu lõpus tähistab oma 80. sünnipäeva. Hobujaama peatuses pooltühja trammi sisenedes tekitasid hilisteismelised noored tema ümber arusaamatu rüseluse. Tema ees olev tüdruk blokeeris "puhtjuhuslikult" edasimineku, ema ei pääsenud liikuma ei ühes ega teises suunas, samal ajal liikus tema käsi koos kandekotiga, kus sees oli rahakott, temast eemale ja tagasi tõmmata seda ei saanud. Võttis aega, enne, kui käe koos kotiga jälle enda juurde sai.

Kuna ühistranspordis ikka tekib aeg- ajalt trügimist, siis ei osanud ta sellele õigel hetkel tähelepanu pöörata, kuid peale ümberistumist mõnikümmend minutit hiljem Nõmme turul oli rahakott koos pangakaardi, ID- kaardi ja erinevate kliendikaartidega kotist puudu. Mõnikümmend eurot sularaha ka.

Siit hoiatus: tegutsetakse selliselt, et ühistransporti sisenedes või väljudes, kus trügimine ei ärata kahtlust, blokeeritakse kõigepealt ohvril edasiliikumine, seejärel pressitakse kõvasti teiste vahele kinni ja samal ajal tehakse ohvri vara hulgas kiire ning professionaalne inventuur.

Jõudsime õnneks pangakaardi ja ID- kaardi sertifikaadid enne sulgeda, kui nendega midagi kurja jõuti teha. Õnneks oskab ema meil ka paroolid- koodid kaartidest eraldi hoida. Politseisse tegime ka avalduse, kuigi tundus nagu lumehelbekese peale kaebamine, et see liiga kõvasti potsatas."

Jaga artiklit

77 kommentaari

A
ain  /   18:44, 10. dets 2017
kui keegi neist lätte saadakse siis murdke käeluud!!!!
M
Madis  /   14:42, 10. dets 2017
Mind igaljuhul rõõmustab,et tänapäeva lapsed on palju nutikamad ja intelligentsemad,kui minu noorusajal. Kui ma ise laps olin, siis röövisime vanamutte palju robustsemal moel- tavaliselt sai tehtud kotijooksu seljatagant, haarad kotist ja vanaeit lohiseb järgi,kuni kotisangast lahti laseb. Tänapäeval tehakse peeneid ja viisakaid skeeme, noored teevad koostööd ja mõtlevad peensusteni tegevusplaani läbi... Respekt sellisele progressile1 Ja ütle veel,et noored HUKAS on!!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis