Mihheil Saakašvili.Foto: Evgeniy Maloletka / AP
Toimetas Marvel Riik 9. detsember 2017 11:01
Reedel Ukraina politsei poolt kinni peetud endine Gruusia president ja Ukraina oblasti kuberner Mihheil Saakašvili teatas oma advokaadi vahendusel, et alustab näljastreigiga.

„Saakašvili kuulutab teadmata ajaks välja näljastreigi ning ta seisab vastu igasugusele sundsömisele,“ teatas Mihheil Saakašvili advokaat Ruslan Chernolutsky. Advokaat lisas, et, kui kohus otsustab Saakašvilit hoida 60 päeva koduarestis läheb endine Gruusia president veelgi hullema näljastreigi peale.

Reedel võttis Ukraina politsei uuesti kinni endise Gruusia presidendi ja Odessa oblasti juhi Mihheil Saakašvili. Sama püüti teha nädala alguses, kuid siis vabastasid Saakašvili toetajad ta politsei haardest.

Ukraina esindajate sõnul on Saakašvili viidud ajutisse kinnipidamisasutusse, kus teda hoitakse kuni kohtu otsuseni. Saakašvilile võidakse määrata eeluurimisvangistus või lasta kautsjoni vastu vabadusse.

Sadakond Ukraina eriüksuse Alfa võitlejat tuli teisipäeva hommikul Kiievi kesklinnas Kostelni tänava kaheksakorruselise hoone juurde, et vahistada seal elav Mihheil Saakašvili, keda prokuratuur süüdistab Venemaalt tulnud raha abil tehtud riigipöördekatses. 

Pärast loobumist Odessa kuberneri kohast lahkus Saakašvili Ukrainast ja temalt võeti kodakondsus. Septembri algul läks ta vägisi Ukrainasse tagasi ja kaebas oma deporteerimisotsuse edasi. Järgmine kohtuistung pidi toimuma 12. detsembril. Samuti vaidlustas Saakašvili Porošenko otsuse, millega ta jäeti Ukraina kodakondsust ilma. Seda kaebust pidi kohus arutama 21. detsembril.