Eesti uudised

Laevakaitsjate kogemus: Indias võib iga väikseimgi viga kalliks maksma minna (16)

Geidi Raud, 8. detsember 2017, 21:27
SAABUMINE KODUMAALE: Üle nelja aasta Indias kinni olnud Eesti laevakaitsjad jõudsid Tallinna kolmapäeva hilisõhtul. Foto: Robin Roots
Rahvusvaheliselt piraaditõrjega tegeleva firma ESC Global Security tegevjuht Madis Madalik rõhutab, et nii Indias kui ka teistes maades seilates on sekelduste vältimiseks vaja jälgida seadusandlust ja reegleid – iga väikseimgi näpuviga võib väga kalliks maksma minna. 

Madis Madalik nendib, et laevakaitsjate üle nelja aasta pikkune lahing India kohtusüsteemiga venis kahetsusväärselt pikaks. „Ilmselt saab suurema osa sellest süüst panna praeguseks pankrotistunud piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio omanikfirma AdvanForti arvele. Minu isiklik seisukoht on, et see ettevõte ei teinud piisavaid pingutusi ei selle asja vältimiseks ega ka lahendamiseks,“ sõnab ta. „Paraku on võimatu kommenteerida, miks täpselt see nii pikale venis, kuna ka meie info pärineb suuremalt jaolt ajakirjandusest ning meil puudub pädevus hindamaks India kohtusüsteemi. Mõneti sügavamalt on seda teemat loomulikult arutatud ka n-ö tööstusesiseselt, aga kuna eri versioone on olnud kümneid, siis neid kommenteerima ei hakkaks.“

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

21. veebruar 2018, 12:32
KESKAJA STIILIS VÕITLUS 21. SAJANDIL: meremehed kallasid piraatidele keevat õli kaela!
12. detsember 2017, 13:51
Kuidas mõjus laevakaitsjate saaga lõpp Eesti-India suhetele?
11. detsember 2017, 16:28
Briti laevakaitsja: „Ma ei andesta valitsusele iialgi!“
7. detsember 2017, 23:22
LAEVAKAITSJATE SAAGA LÕPP: puhata, kohaneda – ja siis tööle!

16 KOMMENTAARI

m
maamiis 10. detsember 2017, 17:47
maksku tagasi,veel pealegi,miks ei avaldata summasi,mis said pered?lähevad tagasi laeva kaitsaks,selge papp on kuskil mujal.
k
Küsige, 9. detsember 2017, 20:16
palju need mehed kuus teenisid? Iga mees peaks maksma vaid 8571,43 Eurot. Lähevad tööle ja see poleks võimatu. Riik võiks oma maksumaksjate raha siiski kodus haigetele või puudustkannatavatele kinkida, mitte tervetele mehepoegadele.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee