Eesti uudised

Kaja Kallas: enamusele tuli Pevkuri ettepanek üllatusena   (37)

Marvel Riik, 8. detsember 2017 16:50
Kaja Kallas.Foto: Martin Ahven
Reformierakonna aseesimehe ja eurosaadiku Kaja Kallase sõnul tuli juhatuse liikmetele erakonna esimehe ettepanek korraldada erakorralised valimised ootamatult. Siiski on esialgu tegu vaid mõttega, mistõttu ei soostunud Kallas spekuleerima, kes võiksid Pevkuri kõrval juhiks pürgida.

„Ma arvan, et enamus juhatuse liikmetele tuli erakonna esimehe ettepanek suhteliselt suure üllatusena,“ kommenteeris eurosaadik ja Reformierakonna aseesimees Kaja Kallas erakonna esimehe Hanno Pevkuri ettepanekut korraldada erakorralised valimised.

Samal teemal

Mis puudutab Viimsi vallavanema ja Reformierakonna auesimehe Siim Kallase väljaütlemist, et erakond on lõhestunud ning vajab selle ülesaamiseks uusi valimisi, ei osanud Kaja Kallas konfliktikoldele viidata, nagu ka teised reformierakondlased, kellega Õhtuleht rääkis. „Siim Kallas ja Kaja Kallas on kaks eraldi seisvat ja iseseisvat täiskasvanut inimest. Seda, mida mõtleb Siim Kallas, peab küsima tema käest. Ma ei ole mingi mõtete lugeja.“

Samas on Kallase sõnul olnud erakonnas arutelusid, kuidas lahendada olukord, mis tekkis endise esimehe Taavi Rõivase tagasiastumisega möödunud aasta detsembris. Nimelt valitakse Reformierakonna põhikirja järgi erakonnale esimees ja kolmteist juhatuse liiget üldkogul, kahe aastaste ametiajaga. See aga toimus tänavu jaanuaris, tekitades olukorra, kus Reformierakond peaks valima endale uue ladviku 2019. aasta jaanuaris, ehk kaks kuud enne riigikogu valimisi.

„Selles osas tunduvad kõik olevat ühte meelt, et ei ole mõtet vahetult enne suuri valimisi teha erakonna sisevalimised. Tõenäoliselt peaks tegema mingi otsuse erakonna üldkogul, mis toimub nüüd suvel,“ rääkis Kallas, kes ei soostunud spekuleerima nimede üle, kes võiksid minna Pevkuriga võitlustulle.

„Meil ei ole mõtet spekuleerida selle üle, sest meil ei ole praegu neid valimis tulemas. Kui need tulevad, küll siis saab küsida, kes oma kandidatuurid üles seavad. Me ei tea praegu kas ja millal need valimised tulevad, sest me ei otsustanud midagi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee