Eesti uudised

Hambaravihüvitist on viie kuuga kasutanud üle 70 000 eestlase  (13)

Liis Vaksmann, 8. detsember 2017 16:44
TÖÖ KÄIB: Hambaravihüvitist on viie kuuga kasutanud üle 70 000 eestlase.Foto: Aldo Luud
Alates juulist tasub haigekassa ravikindlustusega täiskasvanu hambaravi eest aastas kuni 30 eurot, mida on võimalik kasutada vaid haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures. Viie kuu jooksul on seda võimalust kasutanud tuhanded eestlased 2,8 miljoni euro eest.

Haigekassa tervishoiu- ja kommunikatsiooniosakonna kommunikatsioonispetsialisti Kaidi Kasenõmme sõnul on täiskasvanute hambaravihüvitist viie kuu jooksul kasutanud üle 70 000 eestlase 2,8 miljoni euro eest. „Uus teenus on esimeste kuude kohta hästi käivitunud ja teeme jätkuvalt tööd, et järgmisel aastal oleks hüvitis inimestele veelgi paremini kättesaadav,“ ütleb Kasenõmm, kelle sõnul saab seda praegu kasutada 171 hambaravikabinetis ja igas Eesti maakonnas.

Samal teemal

„Hea meel on näha, et eriti aktiivselt on uut võimalust kasutanud 85eurose hüvitise saajad – seda saavad pensionärid, rasedad, väikelapse emad, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ning suurenenud ravivajadusega inimesed.“

Kasenõmme sõnul on praeguseks loobunud oma lepingust haigekassaga neli hambaarstikabinetti, neist kolm augustikuus. „Arusaadavalt ei eelista kõik arstid haigekassa partneriks olemist, see on nii iga eriala puhul ning põhjused on erinevad, sõltudes näiteks praksise suurusest, patsientuurist, pakutavatest teenustest, personalist ja muust säärasest,“ lisab ta.

Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib kõigile esmavajalikele teenustele, lähemalt vt www.haigekassa.ee/esmavajalike-hambaraviteenuste-piirhinnad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee