Nädala TOP

TOP 5 | Segadus või sigadus? (23)

Elis Kusma, toimetaja, 8. detsember 2017 17:38
Foto: Teet Malsroos
Kuna majandusminister Kadri Simson siiski osales koalitsioonikõnelustel ka maaelu plokis (ja seda algul eitanud peaminister mäletas järelikult valesti), ei pääse ta veel niipea küsimustest, mis puudutavad seakasvatajatele lisaraha andmise segaseid asjaolusid. Kõige tipuks selgus nüüd, et ministri elukaaslase, majanduskuritegudes kahtlustatava Teet Soormiga seotud seafarm jõudis toimingutega, mis olid kopsaka toetuse saamise tingimuseks, ühele poole just napilt enne valitsuse määratud kuupäeva.

Mitu klienti vähem

Tropid riigikogus

Võim ei seisne mitte ainult millegi ärategemises, vaid ka teiste tegemiste takistamises. Seda teab hästi IRLi endine esimees Margus Tsahkna, kes nüüd parteituna astus endiste võitluskaaslaste vastu, hääletades rahanduskomisjonis maha ettepaneku tõsta alkoholiaktsiisi senisest väiksemas mahus. Selja sirgu ajas ka sots Hannes Hanso, kes lubas riigieelarve hääletamisel jätta hääl andmata, kui kaitseinvesteeringute kavasse ei panda tagasi 10 miljonit eurot. Koalitsiooni tahtele tropina ees seismisest oligi kasu ja valitsus peab kaitsele kuluvad miljonid leidma reservist.

Lepitustöö tapamajas

Riikliku lepitaja tegevus Rakvere lihakombinaadis kannab vilja: on valmisolek uue kollektiivlepingu sõlmimiseks, juhtimisvigade kõrvaldamiseks ja töötajatega info jagamiseks. Paraku pole paremate töörõivaste ja inimlike ülemustega üksi midagi peale hakata, kuni pole selge, kas kokkuleppele õnnestub jõuda ka töö jätkamist võimaldavas palgas.

Laevakaitsjaile võlgu?

Nüüd, kus Eesti laevakaitsjad on Indiast õnnelikult koju jõudnud, oleme küsimuse ees: kas kulude katteks antud enam kui 110 000 eurot tuleb sisse nõuda meestelt endilt või jääb kahju täielikult riigi kanda. Ning kas viimast saab tõlgendada vabandusena, et meeste läbielamistele ei suudetud varem punkti panna?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee