Eesti uudised

Tööjõupuuduse lahendused seisavad ikka valitsuse sahtlis  (18)

Toimetas Denes Kattago, 8. detsember 2017 15:30
Foto: Tairo Lutter
Siseministeeriumi kokku kutsutud töörühm tegi novembri lõpus valitsusele ettepanekud, kuidas lahendada ajutiselt olukord, kui sisserändekvoot poole aastaga täis saab ja see piirab tööjõudu sissetoomast. 

Järgmise aasta kvoot püsib ka töörühma ettepanekute järgi muutumatuna ehk siis jääb mahtu 0,1% Eesti alalisest elanikkonnast, milleks on 1315 inimest, kirjutab Äripäev.

Samal teemal

Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar usub, et kvoot saab täis kohe uue aasta alguses, sest tööjõu vajadus nii suureks kasvanud, et niipea, kui uute lubade taotlemine aasta alguses algab, tekib elamis- ja töölubade hankimisel täielik kaos.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja ning sisserände töörühma juhi Ruth Annuse sõnul täitub uuel aastal välismaalaste kvoot tõenäoliselt veelgi kiiremini kui sel aastal, mil kvoot sai täis poole aasta peal.

Töörühm pakkus valitsusele välja võimaluse luua tööjõupuuduse ajutiseks leevendamiseks kaheaastane pikendamisvõimaluseta elamisluba. „See võimaldaks Eestis ajutiselt töötada ja selle elamisloa taotlejatele kehtiks Eesti keskmise palga maksmise nõue, mis hoiab ära odavama tööjõu sissetoomise,“ selgitas Annus. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee