Eesti uudised

Tööjõupuuduse lahendused seisavad ikka valitsuse sahtlis

Toimetas Denes Kattago, 8. detsember 2017 15:30

18 KOMMENTAARI

m
maamiiz/ 8. detsember 2017 22:35
Kus te seda tõõjõupuudust näete,ääremaadel tööpuudus ja paljud lahkuvad,ei räägi poetagustest vaid keskkooli lõpetanuist nooretest keda näen L-eestis aastast aastasse lahkuvat.kõll Soome ;Norra Austraaliasse
m
mis on tööjõupuudus?/ 8. detsember 2017 22:11
Kas ettevõtete lootus üliodavale tööjõule (n: ukrainast) või oskustööliste puudus?
Kui odavtööjõule, siis pange parem oma uksed kinni, kui oskustööliste puudus, siis miks võõrtõõline peaeks olema parem kui kohalik töötu? Õpetage oma inimesed parem välja, ei ole vaja oskuste puudumise varjus siia uusi nee,reid sisse tuua. Oskustöölisi oskuste põhjal te niikuinii ei too.
k
kõige põhjapanevam argument, nii lihtne et see on teie silme ees nii lähedal, et te seda ei näe hästi../ 9. detsember 2017 06:53
Terve suur 500-miljoni elanikuga Euroopa Liit on töötuid täis ja Euroopa Liidu liikmesmaade kodanikel EI OLE VAJA Eestis töötamiseks viisat ega tööluba jne.
Edasi mõelge selle pealt ise mis sordi inimesed need sellised on, kelle meie vabariiki sissetoomise seaduslikuks eelduseks tuleks anda neile inimestele tööviisad jne suurendada kvoote jne ja miks Euroopa Liidu liikmesmaade töötud kodanikud on kõlbmatud neile isikutele, kes räägivad ja eestkõnelevad, et Eestis olevat tööjõupuudus.
Siis vaadake otsa Riigikogu asjaomase juhtivkomisjoni liikmetele, siis Riigikogu liikmetele ja vaadake otsa neile inimestele kes räägivad kvoodi suurendamise vajalikusest jne, siis mõelge edasi.
j
Jups/ 8. detsember 2017 22:05
Praegu aetava majanduspoliitika tagajärjeks saab olema firmade lahkumine Eestist. ABB paneb juba ühe tehase kinni ja tootmine viiakse üle Poolasse. Pole töökohti, pole ka tööjõupuudust.
s
see/ 8. detsember 2017 22:13
on muidugi päris tõsine näitaja. Ja seda et tehta mitte võõrtööliste puuduse vaid eesti uue maksupoliitka tõttu.
m
Mügri/ 8. detsember 2017 21:43
Aga äkki teeks ühe toreda pisikese koonduslaagri, kuhu suunaks ümberõppele kõik praegused ja endised poliitikaga tegelejad. Selline käik peaks ju ometi tööjõupuudust leevendama.
m
Mees Abjast/ 8. detsember 2017 19:47
Meie tööjõumaksud on suuremad kui meie nn. eeskuju riikidel (Soome ,Rootsi) ,kas Te teate, et teenides 1200 eurot kätte peab tööandja riigile maksma veel 800 eurot! Ma küsiks MILLE EEST! Selle eest ,et lasete minul ja tööandjal ennast vigaseks töötada ja siis lasete veel pensionist ka üle.
k
Kas nii sobib või pole jälle pol korrektne??/ 8. detsember 2017 19:10
Meil ei ole tööjõupuudust va mode vaid töötasupuudus! Norm töötasuga ettevõtetes on endiselt "järjekord ukse taga", see tööjõupuuduse jama on rohkem uue juruupa varjatud pagulaspoliitika. Vaja va lge maid kes reaalselt ka poolmuidu tööd teevad, neid teisi insenere kellest 3% gebabi putkat peab on ju ainult kulu.
k
Kustutame aga kustutame./ 8. detsember 2017 18:50
MInu kommentaari on töökas mode MUIDUGI kõrvaldanud :))) Küllap arvab et ka kogu töötasu probleemi :))
On kana!
Meil pole tööjõu vaid töötasu probleem. Tundub et see on lausa valitsuste vahel kokku lepitud et nihverdada siia ka valgemat üksust kes reaalselt ka tööd teeb (tõmmude teadlaste kõrval) aga töötasu ei pea neile teps mitte maksma.
Makske OMADELE inimväärne palk ja mured on murtud.
q
qq/ 8. detsember 2017 18:19
Kas pole mitte praeguse majandusministri elukaaslane suurärimees? No siis pole imestada, kust sellised lahendused tulevad...

t
TööPUUDUS/ 8. detsember 2017 17:40
Jõudu on küll, tööd lihtsalt ei ole!
Olen ootel pakkumisteks - kas lukksepana metalliala või mingi mehhatroonika.
Palgasoov on 1200 neto, ülespoole, Lõuna-Eestis.
Ilmselt võin nüüd seda kommentaariumi refreshima jääda, et ei jõua pakkumisi ära lugeda.
Aga ma jälgin teemat. Näis, kus seda tööjõudu siis ka puudu on. PS. Asjalikel tingimustel saan kasvõi tuleval nädalal tööle asuda.
Alkoholi ja meelemürkidega ka probleemi ei ole, krimiregistrit ka ei oma (võin soovi korral ka vastava dokumendi esitada).
Senini on aga näha, et kas 600-700 euri eest ole ori või siis mine välismaale, suured JÕUPUUDUSE all kannatajad, jään siis ootama pakkumisi!
2
2 tundi / 8. detsember 2017 19:50
0 pakkumist.
No vaatame siis veel, et kuisuur see tööjõupuudus ikka on. Seni paistab tööpuudus.
k
Kasu/ 8. detsember 2017 16:59
Kas on neist muidu ka kasu,või on vaid need kolmeeruse tunnipalgaga ukrainlased,kes läbi Poola tööjõuvahenduse firmade Poola viisaga siia ehitama tuuakse ?Nende maksud lähevad ju Poolasse ? Toodavad siin vaid paarile rikkurile raha juurde, muud ei midagi !
a
arvamus/ 8. detsember 2017 16:55
Ah et nendel on tööjõupuudus. Oi kui kahju. Muidu on nii, et kui tööpuuduse ajal öeldakse pretensioonikale töötajale irvel näoga: "Kui ei meeldi, kao ära, mul on järjekord ukse taga". Siis tööjõupuuduse ajal pööratakse maailm pahupidi ja tuuakse Aafrika Euroopasse, peaasi, et tööandjad õilmitseksid. Kui äkki hakkaks siin riigis tegelema ükskord PÄRISprobleemidega. Järgnev link ootab lugejaid! http://www.telegram.ee/arvamus/lugejakiri-tooturu-tegelikkus-ja-idee-muutusteks
m
memm/ 8. detsember 2017 15:49
tõstke kohalike palku, lõpetage see reformikatelt päranduseks saadud odava tööjõu maa poliitika ja ei mingeid kvoote pole tarvis muuta.
s
Simsuni sahtlite saladused/ 8. detsember 2017 15:48
Seal sahtlis on teistlaadi paberitykid - raham@rgid. Rakvere lihakoobas oli põhjatu.
m
mida juttu/ 8. detsember 2017 15:35
Kui tahate eestlastest lõplikult lahti saada, siis tooge jah võõramaalasi Eestisse..

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee