Kui kirvega metsa minna ei viitsi, aga perekond ikka jõulukuuske nõuab, siis saad selle ise kodus valmis teha. Muidugi tingimusel, et vajalikud koostisosad olemas on.

Allolevas videos näidatakse, kuidas täitsa kena, kuigi mitte väga naturaalse kuuse saab teha peenikestest prussidest, mis hiljem üle peitsitakse ja seejärel kaunistatakse. Sisuliselt tuleb lihtsalt välja saagida ja kokku kruvida üks prussidest kolmnurk.

Nutikalt ja asjalikult on lahendatud jõulupuu alus. Suure õhukese plastkausi põhja asetatakse sisekeermega puks ning seejärel täidetakse kauss tsemendiseguga. Kui segu tahenenud, lüüakse see vormist välja, lihvitakse üle ja põhjale liimitakse põranda säästmiseks viltriie.

Betooni sisse valatud puksi külge saab poldi ja mutri abil kenasti kinnitada prussidest „kuuse“. Betoonking hoiab kuuske ilusti paigal ja püsti ning seda saab millegi ankurdamiseks kasutada edaspidigi.

Jaga artiklit

3 kommentaari

Juurika Jorss  /   21:26, 9. dets 2017
Võib ka nii, aga sihukest monstrumit KUUSEKS nimetada on küll totruse tipp. Installatsioon, nääriseade, -montaaz", vm. selline ülipeen moeröögatus võib ju olla, vähemalt näitamisväärtus on tal ju (vähemalt kadakasakste seas) olemas.Mõistusega inimene, kui tal on kuusest kahju (kuigi suureks saab looduslikus metsas alla 1% tärganud kuuskedest) toob tuppa kasvõi käbidega oksa.
S
spets  /   19:44, 9. dets 2017
a milleks prussidest, kas metsas kuusepuid vähe?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis