Jõulud

VIDEO | TEE ISE: prussidest ja betoonist jõulupuu (3)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 8. detsember 2017, 14:22
 Kuvatõmmis / YouTube
Kui kirvega metsa minna ei viitsi, aga perekond ikka jõulukuuske nõuab, siis saad selle ise kodus valmis teha. Muidugi tingimusel, et vajalikud koostisosad olemas on.

Allolevas videos näidatakse, kuidas täitsa kena, kuigi mitte väga naturaalse kuuse saab teha peenikestest prussidest, mis hiljem üle peitsitakse ja seejärel kaunistatakse. Sisuliselt tuleb lihtsalt välja saagida ja kokku kruvida üks prussidest kolmnurk.

Nutikalt ja asjalikult on lahendatud jõulupuu alus. Suure õhukese plastkausi põhja asetatakse sisekeermega puks ning seejärel täidetakse kauss tsemendiseguga. Kui segu tahenenud, lüüakse see vormist välja, lihvitakse üle ja põhjale liimitakse põranda säästmiseks viltriie.

Betooni sisse valatud puksi külge saab poldi ja mutri abil kenasti kinnitada prussidest „kuuse“. Betoonking hoiab kuuske ilusti paigal ja püsti ning seda saab millegi ankurdamiseks kasutada edaspidigi.

3 KOMMENTAARI

Juurika Jorss 9. detsember 2017, 21:26
Võib ka nii, aga sihukest monstrumit KUUSEKS nimetada on küll totruse tipp. Installatsioon, nääriseade, -montaaz", vm. selline ülipeen moeröögatus võ...
(loe edasi)
s
spets 9. detsember 2017, 19:44
a milleks prussidest, kas metsas kuusepuid vähe?
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee