Eesti uudised

Investeerimispankur: Seeder, te ajate kriminaalselt vastutustundetut juttu suust välja

Ärileht, 8. detsember 2017 08:33

25 KOMMENTAARI

n
naine/ 9. detsember 2017 12:33
II sammas on inimeste käest raha väljapetmine - kõigepealt jääb riiklik pensioniosa 4% väiksemaks ja pärast nuumatakse fondihaldureid ka selle 4%-ga, mis riik teise sambasse paneb ja pärast sellega, mis järgi jääb, kindlustusseltse. Inimesel peaks olema õigus pensionile jäädes oma raha välja võtta, mitte kindlustusselts ei peaks seda endale saama.
a
arvamus/ 8. detsember 2017 17:35
Need fondid on pankuritele nagu kasiinoraha, teed õiged panuse, joonistad meeletud preemiad, läheb nihu "ikka juhtub", hoiustajate rõõm on neile raha mängimiseks anda. Kes täna 1€ fondi paneb, saab ostujõult tagasi 5-10 senti, kui sedagi.
s
Seeder tubli mees / 8. detsember 2017 15:51
Teda on tore vaadata. Kohe näha, et seedimine korras. Pole rasvavolte ega rasvakotte kehal. Sportlik isamaaline mees. Vastand - sardellilaadsed poliitikud. Savisaar juunior näituseks.
k
kolla/ 8. detsember 2017 15:41
Tea kus need tegelased praegu on kes meie esimese pensionisamba väga ettenägelikultKreeka võlakirjadesse paigutasid?
k
Kaljo/ 8. detsember 2017 12:13
Hr. Seedri jutus on uba sees. Kui palju pangad pensioni summat kasvatavad ? Väga vähe - kohati on see isegi miinuses. Samal ajal kui tublis börsi ettevõttes kasvab aktsiakapital 4-5 % aastas ja ei mingit vahendustasu. Teine sammas peaks muutuma vabatahtlikuks. Kes teisest sambast lahkub saab sinna kogutud raha kätte ja talitab sellega omatahtsi edasi.Riik hoiab kokku temalt omapoolse makse teise sambasse.
m
Mõtle veel/ 8. detsember 2017 12:28
Kas poleks mõistlik hoopis sellistelt pankadelt, kes ainult ise fondide rahaga teenivad aga fondile sellest midagi ei anna, fondihaldus ära võtta ja kahjutasud sisse nõuda? Arvestage, et need fondihaldurid on paika pandud reformi valitsemise ajal ja siit võite ise järeldada, kelle huve nad teenivad. Seederi jutt aga on lauslollus ja sel parteil oleks ka aeg endale juht valida.
p
8. detsember 2017 12:06
Pankurite juttu ei maksa liiga tõsiselt võtta, pööritavad võõrast raha, ise on nad pätid.
m
Milline kisa pankurilt.../ 8. detsember 2017 11:45
lüpsilehm ähvardab ära kaduda, oo õnnetust.
p
pensionär/ 8. detsember 2017 11:37
Seederil on õigus. Pensionisammastega petetakse inimesi. Kes ise mingil moel oma tulevikku ei kindlusta, ei saa sealt sammastest tõenäoliselt isegi mitte vee raha, rääkimata leivast. Töötasin ajal kui sambaid veel polnud. Mõeldes tuleviku peale, kogusin pensioni panka.Pank tegi ettepaneku teha spetsiaalne investeerimishoius. Pakuti kõrgemat intressi ja ma riskisin. Riskida tasus. Aasta intress oli pisut suurem kui kuupension. Lepingu tähtaeg lõppes,uusi investeerimisvõimalusi ei pakutud. Tänaseni on see summa mul pangas püsihoiusena, millelt pank maksab intressi 8 senti kuus.
k
ka penskar/ 8. detsember 2017 13:00
ma ei mäleta seda aega, kui viimati pank mingit intressi maksis, kaarti hooldusraha võetakse küll iga kuu maha, kuigi ma kaarti ei kasutagi.
p
pensionär/ 8. detsember 2017 13:27
Ma saan need sendid ainult püsihoiuselt, millelt ma pole raha välja võtnud. Jooksvalt hoiusearvelt, mis on sama suur, ei saa ma sentigi. Ei oska midagi ette võtta, kuigi tunnen,et mind lüpstakse pidevalt. Minu eakaaslased,kes hoiavad pankades igaks juhuks oma hooldusraha ja matuseraha, et mitte olla koormaks oma järeltulijatele, on parimad sponsorid investeerimispankuritele.
p
pensionär/ 8. detsember 2017 14:18
see on püsihoius, millelt ma pole raha välja võtnud. Jooksvale hoiusele, mille summa on samas suurusjärgus, ei arvestata sentigi. Hetkel ei tea,mida teha. Sama intress oleks ka siis kui raha oleks kodus sukasääres.

s
Seederi best before/ 8. detsember 2017 11:21
läks üle juba põllumajandustoetusteskandaaliga aastaid tagasi.IRL: seedrid-kiislerid-ja see tüse rahahanduskäpard välja ja isamaalised kampsunid tagasi.Muidu pole mingit mõtet.
õ
õige samm/ 8. detsember 2017 10:59
Seeder astus pankurite varba peale, sellepärast see kisa. Väga julge mees. Eestis on juba olemas pensionifond Tuleva, kus omanikud on pensionikogujad ise, kes otsustasid pankadest vahemehed kõrvale jätta ja käivitada sellised pensionifondid, kus nad raha ise koguda tahaksid.
https://tuleva.ee/
i
inimene/ 8. detsember 2017 10:28
lihtsalt ilma argumentideta solvava ja lahmiva repliigiga vastu tulistamine ei näita küll investeerimispankuri "kõrget taset"
Seederi jutt on põhimõtteliselt ju õige
mäletan veel suurepäraselt teatud panga nõustaja buumieelset propagandat kuhu peaksin oma säästud paigutama ja millised on tootlikkused jne
mis sellest sai see on kõigile teada
hea et oma raha nulliga tagasi sain, panga vastutusest ega vastutustundlikust käitumisest polnud enam lõhnagi
keegi ju poleks keelanud pangal kompenseerida fondide tootlikkusest saadava kokkulepitud kasumit hiljem
selle asemel veeti suures koguses kasum välja
ja nüüd needamad tüübid tulevad kinnitama et 50 aasta pärast on meie pensionifondi investeeritud raha kaitstud!!
p
Püramiidiskeem/ 8. detsember 2017 10:14
Kas on veel jäänud rumalaid kes arvavad et nad midagi pensionifondi koguvad?
Vanadele makstakse pidevalt uute arvelt. See on püramiidiskeem. Tore et Riik sunnib inimesi selles osalema?
a
Alar1/ 8. detsember 2017 10:12
Kriminaalse Erakonnaga koostööd tehes pole midagi imestada, kui Seeder kriminaalset juttu räägib.
e
et siis/ 8. detsember 2017 10:06
II sammas on tänasel kujul kõigile peale pankurite kahjulik. Ainukesed kasu saajad on pangad kes fondi haldavad. Kui mul on kogutud 1000 € siis ajas võib küll selle väärtus muutuda aga ei muutu raha hulk. II sambas muutub aga raha hulk ja väärtus, mõlemad vähenemise suunas. Ainus kes on alati plussi on pankur. Milleks sellist süsteemi on vaja?
a
arvamus/ 8. detsember 2017 10:04
Seedril seekord õigus, täna kogutud 1€ on 10 aasta pärast tänu inflatsioonile 5-10 senti.
m
MIses/ 8. detsember 2017 14:38
Inflatsioon on ostujõu vargus nende kasuks kes saavad valuuta esimesena. Ning saavad osta ennem kui nende tekitatud nõudlus hinda tõstab. Keskmise kodaniku arusaam majandusest on null. Ja professorid/keskpankurid John Maynard Keynes kajakambris.
l
lord/ 8. detsember 2017 09:54
seekord on seederil õigus, II sammas on ämber ja seda teavad koik ka need kes sellesse panustanud on, see on äümber ka siis kui seal on palju osalisi sest miks peavad kolmandad isikud panustama nende sambasse ????, see on ämber hoolimata sellest et investeerimispankurid kiidavad seda, ja teadagi miks nad seda kiidavad???, on ju mida juhtida ja mille pealt teenida ja olla austusväärnetegelane nimega investeerimispankur

r
8. detsember 2017 09:51
Riigikogu võttis vastu seaduse, mis korrastab kõrgemate riigiteenijate ning prokuröride palgasüsteemi. Sellega tõusevad järgmise riigikogu koosseisu ning ministri ja presidendi palgad kümne protsendi võrra.
Kõrgemate riigiteenijate palk hakkab sõltuma tarbijahinnaindeksist ja sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise kasvust. Prokuröride palk hakkab sõltuma riigi peaprokuröri sissetulekust.
Valitsuse algatatud seaduse järgi hakkab riigi peaprokuröri ametipalga koefitsient olema 9,95. Sama suur on palk ka näiteks Riigikogu aseesimehel, õiguskantsleril, riigikontrolöril ja ministritel. Presidendi, Riigikogu esimehe, peaministri ja Riigikohtu esimehe ametipalga koefitsiendiks on 8 ehk 10200 eurot.
j
8. detsember 2017 10:35
Julgen kahelda. Kui Eestis poleks käinud Mike Pence oma abikaasaga, võiks seda palgaralli juttu veel uskuda, aga peale Pence visiiti unustage ära. Kuskilt otsast jookseb punane joon, nagu näiteks info jõudmisel ameerika saatkonda, kuskohast alates kõrged riigiametnikud lihtsalt unustavad oma palgasoovi. Ei tee nalja, isegi kui seosed jäävad lahti rääkimata.
p
polegi midagi lisada/ 8. detsember 2017 08:49
Margus Lepa ütleb meie valitsejate kohta väga täpselt ja kenasti https://www.youtube.com/watch?v=iLGZyX44zJQ
ä
Ärbert/ 8. detsember 2017 08:47
Kui on poliitiine tahe, siis ei kehti ei loodus- ega karistusseadused