2
fotot
(AP / Scanpix)

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma kohtus neljapäeval Vatikanis paavst Franciscusega.

"Paavstiga sain vahetada mõned laused, millega väljendasin oma rõõmu ja tänu tema eesseisva visiidi üle Eestisse. Paavst Franciscus vastas, et peame ühiselt palvetama selle visiidi õnnestumise pärast ning palus, et hoiaksin tead oma eestpalvetes," kirjutab Viilma oma Facebooki lehel.

Paavstiga kohtusid Vatikanis Luterliku Maailmaliidu (LML) president, peasekretär ja seitsme piirkonna asepresidendid. Liidu koosseisu kuulus Viilma. Pooletunnise kohtumise kägius andis LML president peapiiskop Panti Filibus Musa Nigeeriast paavst Franciscusele üle luterlaste tervituse ning tänas reformatsiooni 500. aastapäeva ühise meenutamise eest kogu maailmas.

Viilma sõnul vastas paavst sõnavõtuga, milles meenutas oikumeeniliselt eriti meeldejääva aasta sündmuseid ning rõhutas ühise palve tähtsust kristlaste jaoks.

"Oma sõnade kinnituseks kutsus paavst kohalolnuid ühiselt palvetama Meie Isa palve sõnadega, mida üheskoos igaüks oma emakeeles ka tegi. Teadjamate sõnul oli see varasemate sarnaste oikumeeniliste kohtumistega võrreldes samm edasi, sest ühist palvetamist teiste kirikute esindajatega tuleb harva ette," kirjeldab Viilma kohtumise erilisust.

Jaga artiklit

19 kommentaari

S
seitsmenda päeva adventist-ile  /   20:59, 8. dets 2017
Olete käsku niipalju moonutanud,et see on muutunud orjaikkeks.
A
adventistile  /   19:40, 8. dets 2017
Jumala lastelt oodatakse peale sõnade ka tegusid.Jumala sõna tunnistus on vastuolus selle õpetusega usust ilma tegudeta.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis