Juhan Kivirähk (Teet Malsroos)

Suurimad muutused aasta jooksul toimusid Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Eesti Vabaerakonna (EVE) toetusnumbrites, kus vahepeal valimiskünnise alla jäänud IRL meelitas kohalikel valimistel mitteosalenud EVE toetajad aasta lõpus enda poole üle.

"IRL-i ja EVE puhul võib oletada elektoraadi osalist kattumist, mis IRL-i selgepiirilisemaks muutunud ning Vabaerakonna üha ebamäärasemaks muutuva poliitika mõjul võib olla ühelt erakonnalt teisele üle kandunud toetuse seletuseks," kommenteeris Turu-uuringute ASi sotsioloog Juhan Kivirähk ERRi uudisportaalile.

Keskerakond on olnud lõviosa aastast kõige populaarsem partei, vaid juunis oli nende toetus aasta madalaim 26 protsenti ja võrdne Reformierakonnaga.

Ideoloogiliselt end sel aastal enim üksteisele vastandanud EKRE ja SDE toetus on olnud samas suurusjärgus, kõikudes EKRE puhul 8-13 ja SDE-l 10-13 protsendi vahel. Selliseid kõikumisi võib enamasti seletada päevakajaliste küsimuste mõjuga ebakindlamate toetajate eelistustele.

Parlamendivälistest erakondadest oli aasta jooksul suurima toetusega Eestimaa Rohelised, kelle toetus kõikus jaanuarikuu ühe ning augusti-oktoobri nelja protsendi vahel.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Mis valemiga  /   20:51, 7. dets 2017
on võimalik kindlaks teha kes osales valimistel ja kes mitte kui valimised on ju salajased. Kas IRL-il on võimalik siis eraldi ligipääs valimisandmetele ,et suudab kindlaks teha kes valis ja keda valis.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis