Eesti uudised

2017. aasta poliitreitingutes: IRL lõi EVE toetajad üle (1)

Ohtuleht.ee, 7. detsember 2017, 17:22
Juhan KivirähkFoto: Teet Malsroos
Suurimad muutused aasta jooksul toimusid Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning Eesti Vabaerakonna (EVE) toetusnumbrites, kus vahepeal valimiskünnise alla jäänud IRL meelitas kohalikel valimistel mitteosalenud EVE toetajad aasta lõpus enda poole üle.

"IRL-i ja EVE puhul võib oletada elektoraadi osalist kattumist, mis IRL-i selgepiirilisemaks muutunud ning Vabaerakonna üha ebamäärasemaks muutuva poliitika mõjul võib olla ühelt erakonnalt teisele üle kandunud toetuse seletuseks," kommenteeris Turu-uuringute ASi sotsioloog Juhan Kivirähk ERRi uudisportaalile.

Keskerakond on olnud lõviosa aastast kõige populaarsem partei, vaid juunis oli nende toetus aasta madalaim 26 protsenti ja võrdne Reformierakonnaga.

Ideoloogiliselt end sel aastal enim üksteisele vastandanud EKRE ja SDE toetus on olnud samas suurusjärgus, kõikudes EKRE puhul 8-13 ja SDE-l 10-13 protsendi vahel. Selliseid kõikumisi võib enamasti seletada päevakajaliste küsimuste mõjuga ebakindlamate toetajate eelistustele.

Parlamendivälistest erakondadest oli aasta jooksul suurima toetusega Eestimaa Rohelised, kelle toetus kõikus jaanuarikuu ühe ning augusti-oktoobri nelja protsendi vahel.

Samal teemal

2. jaanuar 2018, 14:28
SOTSIDE VANGERDUS: peasekretär täitis oma ülesande ja lahkus kohalt
21. detsember 2017, 07:24
101 KOHTUMIST: Keskerakond peab riigikogu valimisteks kohtumisi valijatega
8. detsember 2017, 10:08
Juhan Kivirähk: Reformierakonnal on ilmselt ees esimehevahetus
7. detsember 2017, 23:21
TV3 VIDEO | Keskerakond on jätkuvalt populaarseim partei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee