2
fotot
Lumesadu (Robin Roots)

Pärastlõunal olid teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt soolamärjad, kohati soolalumesegused. Mitmel pool sajab lund, kohati on sadu tugev ning nähtavus piiratud.

Ilmaprognoosi kohaselt püsib õhtul ja öösel ilm sajune. Sajab nii vihma, lörtsi kui Ida-Eestis ka lund, võib tulla jäävihma. Paiguti võib tekkida udu. Õhutemperatuur tõuseb aeglaselt. Muutlikes ilmaoludes on suur jäite ja libeduse tekkimise oht!

Reede öösel on oodata pilves ilma, sajab lörtsi ja vihma ja Ida-Eestis ka lund. Paiguti on udu. Puhub lõuna- ja edelatuul, Ida-Eestis ka kagutuul 6-11, puhanguti 14, rannikul kuni 20 m/s. Mandril püsib libeduseoht. Sooja tuleb 1-6 kraadi, öö hakul on Ida-Eestis aga oodata kuni 2 külmakraadi.

Reede päeval on tulemas pilves selgimistega ilm. Sajab lörtsi ja vihma, pärastlõunal lääne poolt alates sajuvõimalus väheneb. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja tuleb 1-6 kraadi.

Ka Norra ilmateenistus Yr ja Vene ilmaagentuur Gismeteo lubavad järgmiseks ööks ja päevadeks lumesadu ning temperatuuri kõikumist nulli ümber.

Ilm 08.12. kell 24 (Yr.no / kuvatõmmis)

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele liiklemisel talvistes teeoludes: 

  • Heitlikes ilmaoludes tuleb olla eriti tähelepanelik. Vali alati teeoludele vastav sõidukiirus ning hoia tavapärasest suuremat pikivahet.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata http://www.tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil http://m.tarktee.ee.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis