Põhja-Korea katsetas 29. novembril mandritevahelist raketti Hwasong-15. (AFP / Scanpix)

Põhja-Korea välisministeerium teatas, et esmaspäeval Põhja-Korea lähistel alanud USA ja Lõuna-Korea suured sõjaväeõppused viivad sõja puhkemiseni Korea poolsaarel. Lahtine on veel vaid sõja puhkemise aeg.

Põhja-Korea sõda ei soovi, kuid ei kavatse end ka selle eest peita,“ rõhutatakse välisministeeriumi avalduses, mida levitas agentuur KCNA. Olgu lisatud, et Põhja-Korea karmi kriitika pälvinud USA ja Lõuna-Korea suurõppused algasid esmaspäeval ja lõpevad reedel. Tegemist on vastukäiguga 29. novembril toimunud Põhja-Korea mandritevahelise raketi Hwasong-15 (pildil)  katsetusele.   

Pingete ohtlikust kasvust räägib seegi, et Põhja-Koreaga piirneva Hiina Jilini provintsi ajaleht Jilin Daily jagas kolmapäeval õpetust, kuidas tuumasõda üle elada. Muu hulgas soovitati uksed ja aknad sulgeda ning end korralikult pesta. Samuti soovitati näomaski kanda ja jooditablette võtta.  

Jaga artiklit

62 kommentaari

S
suht oksele ajav  /   10:39, 8. dets 2017
Kuidas inimesed ihkavad üksteist tappa selle asemel ,et seista kõik koos oma planeedi heaolu eest. Inimene on nii rumal olend kes ei oska hinnata missuguse pärandi oleme saanud endale planeet Maa näol. Kas tõesti oleks parem selles päiksesüsteemis lõputu vaikus? Varem või hiljem tuumasõda selle põhjustab!
T
tomm  /   05:31, 8. dets 2017
Haukuvad koerad ei hammusta.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis