Suurbritannia kaitseminister Gavin Williamson. (AFP / Scanpix)

Teist kuud Suurbritannia kaitseministri ametis olev Gavin Williamson rõhutas ajalehele Daily Mail antud intervjuus, et  ainult surnud terrorist ei saa Suurbritanniale  mingit kahju teha.

Seetõttu tuleb kõik äärmusrühmitusega Islamiriik liitunud Briti kodanikud üles leida ja tappa, leiab kaitseminister.  „Me peame ohu kõrvaldamiseks tegema kõik, mida suudame,“ on Williamsoni  kindel seisukoht. Teisisõnu, Briti päritolu terroriste tuleb jahtida nii Iraagis, Süürias kui ka mujal. 

Briti kaitseminister avaldas niisuguse seisukoha pärast seda, kui avalikuks tuli terroristide plaan tappa peaminister Theresa May. 

Hinnanguliselt liitus Islamiriigiga umbes 800 Briti kodanikku. Neist 130 on nüüdseks tapetud. Umbes 400 on Suurbritanniasse tagasi pöördunud ja 270 viibib endiselt Lähis-Idas.   

Jaga artiklit

57 kommentaari

J
juga  /   00:44, 9. dets 2017
Miks ainult britid? Sellisel tasemel kuritegevuse eest, ükskõik mis sildi all, saabki olla vaid surmanuhtlus.
D
djaval  /   18:25, 8. dets 2017
Peaks kohe sellise seaduse sisse viima, et kui on kahtlus siis kohe seina äärde... Teeks kohe vihje paari konkurendi kohta, eks hiljem või ju vabandada, et vist sain asjast valesti aru. Aga konkurentidest oleks lahti...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis