Lipu heiskamine Pika Hermanni tornis (Tiina Kõrtsini)

Täna hommikul kella üheksa ajal avanes Pika Hermanni tornis tallinlastele üsnagi kummastav vaatepilt. Nimelt heisati masti Eesti Vabariigi lipp tagurpidi.

Riigikogu kommunikatsioonijuht Epp-Mare Kukemelk ütles, et tegemist oli puhtalt inimliku eksitusega. "See arvatavasti saabki olla inimlik eksitus selles mõttes, et kui lipp on kinnitatud ja hakatakse seda heiskama, siis kohe seda pilguga ei saadeta. Ehk kui lipp oli üleval, siis lipu heiskaja heitis oma pilgu sinna torni ja märkas, et lipp on läinud tagurpidi ja võttis selle all ning vahetas ära. Seetõttu ta oli niimoodi ka mõned minutid üleval," põhjendas Kukemelk.

"See oli kahetsusväärne inimlik eksitus ja me oleme lipuheiskajaga rääkinud. Tema märkas koheselt oma viga ja parandas selle," selgitas ta.

Samuti viitas Kukemelk lipu heiskamise tihedusele. "Lippu heisatakse igal hommikul päikesetõusuga ja langetatakse päikeseloojangul. Seda on siis kõikidel päevadel aastas, välja arvatud jaanipäeval, kui lipp lehvib terve ööpäeva. Ehk 728 korda aastas," ütles Kukemelk. "Riigikogu kantselei väga vabandab sellise eksimuse pärast."

Juhtunu osas avaldatakse jõudsalt hämmastust ka sotsiaalmeedias:

Viimane säärane juhtum pärineb 2015. aastast.

Jaga artiklit

38 kommentaari

H
Hakake vaikselt harjutama   /   13:14, 8. dets 2017
See meie uus tulevane riigilipp ,kui vana pöhja lastud
T
Tõesti inimlik eksitus.  /   08:04, 8. dets 2017
Hakkasime meiegi naisega koerapoosi proovima. Aga läks kogemata veidi kõrgemasse auku. Naine muidugi kohe visises veidi. Aga hiljem ei tahtnud sugugi olukorda muuta. Võib olla märgib see tagurpidi lipp Eesti tagurpidi käiku?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis