Eesti Vabariigi 100. juubel

Kas maailmakuulsad ehitised saavad 24. veebruaril selga sinimustvalge kuue? (23)

Geidi Raud, 7. detsember 2017 15:45
Itaallased valgustasid Soome 100. sünnipäeval Colosseumi vastavalt meie põhjanaabrite riigilipule sinivalgeks. Foto: Reuters / Scanpix
Soome 100. sünnipäeva puhul värviti näiteks Mehhiko pealinnas Méxicos Soome rahvuslipu värvidesse legendaarne iseseisvusingel ning soomeliku pintsaku sai selga ka Roomas paiknev 1937 aastat vana amfiteater Colosseum. Milliseid rahvusvahelisi austusavaldusi on oodata aga Eesti 100. sünnipäeval?

Eesti 100. aastapäeva ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi juht Jorma Sarv ei ütle midagi konkreetset maailmakuulsate rajatiste sinimustvalgeks värvimise kohta. "Lisaks kingitustele, mis on juba eestlaste ja väliseestlaste poolt tehtud, võtame suurima rõõmuga vastu kõik žestid, mida välisriigid meile juubeliks teha soovivad," kommenteerib ta.

Ta toob näiteks "Teeme ära" kampaania initsiatiivil toimuva Maailmakoristuse 15. septembril. "Sellega kingivad kõik osalevad riigid tervele maailmale puhtama keskkonna. Suurim kingitus meile ongi see, kui inimesed üle maailma osalevad korraldatud üritustel ja õpivad rohkem Eesti ning meie kultuuri kohta. See toob tervele riigile ja Eesti kultuurile rohkem tähelepanu." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee