Itaallased valgustasid Soome 100. sünnipäeval Colosseumi vastavalt meie põhjanaabrite riigilipule sinivalgeks. (Reuters / Scanpix)

Soome 100. sünnipäeva puhul värviti näiteks Mehhiko pealinnas Méxicos Soome rahvuslipu värvidesse legendaarne iseseisvusingel ning soomeliku pintsaku sai selga ka Roomas paiknev 1937 aastat vana amfiteater Colosseum. Milliseid rahvusvahelisi austusavaldusi on oodata aga Eesti 100. sünnipäeval?

Eesti 100. aastapäeva ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi juht Jorma Sarv ei ütle midagi konkreetset maailmakuulsate rajatiste sinimustvalgeks värvimise kohta. "Lisaks kingitustele, mis on juba eestlaste ja väliseestlaste poolt tehtud, võtame suurima rõõmuga vastu kõik žestid, mida välisriigid meile juubeliks teha soovivad," kommenteerib ta.

Küll aga rõhutab Sarv, et järgmisel aastal, nagu ka tänavu, toimub välismaal mitmeid üritusi, kus tähelepanu on Eestil. "Kui sellel aastal on peamiseks põhjuseks olnud eesistumine, siis 2018. aastal on tõukejõuks Eesti Vabariigi 100. aastapäev. Tähistamiseks pakume võimalusi enam kui 30 asukohas üle maailma, kuhu jõuavad esinema ja Eesti kultuuri esitama unikaalsed projektid muusikast kuni tänavakunstini.

Ta toob näiteks "Teeme ära" kampaania initsiatiivil toimuva Maailmakoristuse 15. septembril. "Sellega kingivad kõik osalevad riigid tervele maailmale puhtama keskkonna. Suurim kingitus meile ongi see, kui inimesed üle maailma osalevad korraldatud üritustel ja õpivad rohkem Eesti ning meie kultuuri kohta. See toob tervele riigile ja Eesti kultuurile rohkem tähelepanu." 

Jaga artiklit

23 kommentaari

O
ott  /   00:47, 8. dets 2017
Kui nüüd uskuda Iltalehti`t siis maksis selle ülemaailmse Soome tervituse Soome ise ka kinni ....
S
selle  /   22:08, 7. dets 2017
musta värvi tekitamine on tehniliselt väga keeruline ja maailm võib musta auku kukkuda meie pidupäeval.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis