(ALAR TRUU)

USA president Donald Trumpi otsustas tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana ning kolida sinna ka riigi saatkond. Teadaanne kutsus esile vastandlikke arvamusi peamiselt Lähis-Ida moslemite hulgas, aga ka Euroopa Liidu liikmesriikide seas ning maailmas üldiselt. Mida arvab Eesti juudi kogukond sellest kõgiest?

Eesti juudi kogukonna juhatuse esinaine Alla Jakobson kinnitab: Eesti juute Trumpi ja Ameerika otsused niivõrd ei puuduta.

„See, kuhu viiakse Ameerika saatkond, on ikka riigi enda otsustada. Mis puutub meie kogukonda, siis Jeruusalemm on alati olnud meie juutide jaoks pealinn," ütleb Jakobson.

"Enne 1967. aastat oli nii, et juudid ei saanud Jeruusalemmas midagi teha. Ei saanud sinna isegi sisse, müür oli suletud jne. Peale 1967. aastat saavad kõik, kes tahavad, Jeruusalemmas palvetada. Olgu nad juudid või musulmanid. Kes iganes! Nad saavad seda teha, sest linn on lahtine. Ja meie jaoks on Jeruusalemm olnud Iisraeli pealinn viimased 3000 aastat," selgitab Jakobson.

Ta tunnistab, et tal on väga suur austus Ameerika suhtes, ent nemad teevad ikka nii nagu soovivad.

Eesti moslemite kogukonnalt pole õnnestunud veel kommentaari saada.

Jaga artiklit

68 kommentaari

M
M  /   13:56, 8. dets 2017
Jeruusalemm on igavesti Iisreali pealinn ja Kristuse tagasi tulles kogu maailma pealinn.Lugege Piiblist ja ärge tühja vahutage,meeldigu see kellelegi või mitte.
S
ss  /   12:00, 8. dets 2017
juudid ahju

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis