Krimi

VIDEO | Pisikesed poisid mängivad Tallinnas ilutulestikuga (19)

Liis Vaksmann, 7. detsember 2017, 14:48
Foto: Liis Vaksmann
Täna pärastlõunal mängisid Tallinnas kolm algklassimudilast pürotehnikaga, visates seda ka ühel korral maja hoovi.

Kella 14 aja kõndisid kolm mudilast mööda Kolde puiesteed. Kõndisid, rääkisid omavahel juttu, kui ühel hetkel süütas üks poistest raketi ja viskas selle keset sõiduteed. Seejärel jooksid poisid naeru kihistades edasi, kuni jõudsid ühe paarismaja ette. Seal pidasid nad omavahel plaani ja süütasid juba järgmise tulevärgi, mis visati maja sisehoovi.

Politse- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri kesklinna jaoskonna Põhja-Tallinna piirkonnavanem Uudo Sepa toob välja, et vastavalt korrakaitseseadusele on avalikus kohas keelatud tekitada häirivat müra või valgusefekte.

"Pürotehnikat võib kasutada aastavahetusel, 24. veebruaril ja 24. juunil. Muul ajal on pürotehnika kasutamine keelatud. Kui näiteks erafirmad ja/või asutused soovivad kasutada pürotehnikat, siis selleks tuleb küsida luba kohalikult omavalitsusest," ütleb Sepa ning viitab, et müüjad poodides võiksid jälgida, kellele müüakse pürotehnikat.

"Eelkõige vanemad peaksid rääkima lastega, et avalikus kohas on paugutite ja pürotehnika kasutamine keelatud, kuna see häirib ümberkaudseid elanike. Ühtlasi on pürotehnika kasutamine ohtlik. On olnud olukordi, kus teadmatusest, pahatahtlikkusest ja oskamatusest on tehtud viga ümberkaudsetele inimestele või nende varale."

Samuti kutsub Sepa üles inimesi, kes märkavad tänaval isikut/isikuid, kes kasutavad pürotehnilisi tooteid (loobivad pauguteid, lasevad rakette jne) ning häirivad sellega teisi isikuid, andma sellest politseile teatada. "Politsei vastavalt võimalusele reageerib ning rikkujad võetakse vastutusele seaduses ettenähtud korras."

19 KOMMENTAARI

h
Hei-heiii !!! 8. detsember 2017, 15:27
Tulge õhtusel ajal stromkale ja siis kuulete kuidas suur "isa-maa" - sõda käib ja aknad värisevad... , las poisikesed harjutavad - saavad neist tõsised tegijad, pea-asi, et narkotsi ei tarvitaks.
i
Issi 8. detsember 2017, 04:01
Isegi lapsena rakettide ja paugutajatega mänginud. Las lapsed mängivad.
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee