Eesti uudised

Laevakaitsja Kristo Koha ema Ülle räägib taaskohtumisest pojaga

„Ema süda tundis nii head meelt, et lõpuks vennad kokku said!“ (95)

Geidi Raud, 7. detsember 2017 13:49
Laevakaitsjate saabumine Tallinna lennujaama.Foto: Robin Roots
Laevakaitsja Kristo Koha ema Ülle kinnitab härda häälega, et poeg on kodus Läänemaal. „Ta praegu on õues, ajab lund,“ muigab Ülle neljapäeva pärastlõunal, et poeg ei tahtnud toas käed rüpes istuda.

„Eks seda peab mõistma, et neile (laevakaitsjatele – G.R.) peab andma natuke aega kohaneda. Aga muidu on temaga kõik hästi,“ lisab ta.

Samal teemal

Ülle käis kolmapäeva hilisõhtul pojal ka Tallinna lennujaamas vastas. Sealt edasi liiguti sisekaitseakadeemia juurde, kus õpib Kristo vend. „Kuna tal oli koolipäev, siis tuli ta pärast Kristol vastas käimist tagasi ühiselamusse viia. Aga vähemalt nägi vanem vennas Kristo ära. Seda pealt näha, kuidas vennad teineteist tervitasid ja kallistasid – ema süda tundis nii head meelt, et lõpuks vennad kokku said."

Ülle nendib aga, et kõige noorem vend pole veel Kristoga kohtuda jõudnud. „Mina käisin Kristot 2016. aastal Indias vaatamas, aga vennad pole teda näinud üle nelja aasta. Ta lahkus ju kodust 2013. aasta suvel.“

Sisekaitseakadeemia juurest algas sõit Läänemaale ning koju jõuti kella kolme ajal öösel. Ema oli pojale valmistanud ka ühe korraliku eestimaise kõhutäie – ahjuliha ja hapukapsast.

Ülle ütleb lähipäevade plaanidest rääkides, et Kristol on vaja dokumendid korda ajada ning seejärel on plaan tööle naasta. „Me oleme tänulikud nii ajakirjanikele, välisministeeriumile kui ka Eesti riigile, et nad koju pääsesid!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee