Eesti uudised

FOTOD | Surmava vereülekande teinud meditsiiniõde mõisteti tingimisi vangi

Toimetas Maria Rozbaum, 7. detsember 2017, 11:22

48 KOMMENTAARI

t
to "E"/ 7. detsember 2017, 15:03
Ma ei tea, kust tuleb väide, et med.õed töötavad väga niru palga eest. Nende palku on viimastel aasatel mitmeid ja mimeid kordi tõstetud. Õpetaja abid ja müüjad teenivad tunduvalt väiksemat palka. Väikest palka teenivad ainult nn. hooldusõed, kuid nemad vereülekandeid ei tee. See töö on jäetud spetsialistide hooleks. Omas rahaahnuses tehakse aga haiglates väga palju ületunde, mida ei tohiks lubada, sest ülekoormuse ja magamatuse puhul tekivadki ravivead ja muud apsakad, mis halvemal juhul lõpevad surmaga nagu antud juhtumi puhul.
m
mustvalge/ 7. detsember 2017, 14:58
Pigem peaks med.töötaja ausa ülestunnistuse ja kiire reageeringu nimel medali kaela saama. Kas see invaliidistav,suure koormusega nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt raske töö on seda kõike väärt!? Kohtunik võib eksida, riigikogiliige võib eksida, kassapidaja võib eksida, aga näe medtöötajad ei või! Koormus, kohustused ja vähene personali ressurss ei ole kooskõlas. Tehke ise omad järeldused! Kummardus õdedele, kes omale kunagi süljetopsi ala valinud.
k
kassapidaja/ 7. detsember 2017, 15:47
Kui kassapidaja eksib siis inimene ei sure
e
eksu/ 7. detsember 2017, 16:20
Aus ülestunnistus on elementaarne, mitte mingi tänuväärt boonus! Mis riputada medaleid inimese kaela, kes eksis, põhjustas inimese surma ja seda ka tunnistas ma ei saa aru?!
t
Täpu/ 7. detsember 2017, 14:33
Pean otsust ääretult ebaõiglaseks. Nagu see tooks inimese tagasi!? Elu on ikka nii juhusest värk, et uskumatu.... juhtub veel pisut eluvõõras õigusemõistja olema, proovib su peal oma tuima võimukätt ja kogu lugu...
Aga selle naise elukaaslane või peretuttav oleks olnud jurist, või oleks med.töötajal raha olnud suud kinni maksa, oleks jõulud tulnud valged ja ilusad, noh nagu koorekihil. Ptyi "õiglusriik"!
j
jah, kahjuks ei maksa / 7. detsember 2017, 14:50
Eestis üks inimelu mitte sentigi. Kellel võim, sellel ka õigus.
6
69/ 7. detsember 2017, 14:10
Vähe, vähe,see on väga ebaõige otsus!
s
Selliseid fakte annab vältida/ 7. detsember 2017, 13:47
Peaasi, et õlled ja viinad endal kaasas on . Siis ka veri puhas.
g
GILMENTI SARAPUU/ 7. detsember 2017, 13:45
Hundisilma vajab sanitari...
k
7. detsember 2017, 13:43
Kuna on olemas kindlustus, siis haiglas peab olema see nr 1 olemas. Sama olen ka ennast kindlustanud, et kui midagi juhtub, sest ju juhtubki. Arvan, et medõena keegi enam töötada ei taha.
y
Ylo/ 7. detsember 2017, 13:43
nagu klassikud on öelnud TULE TAEVAS APPI 3a tingimisi on see mingi nali ve

l
lugesin nimelt kirjutatu/ 7. detsember 2017, 13:43
läbi,kui medõe nimi on juba nadezda,siis ei tohi usaldada, omad kogemused.
t
Tülikas patsient/ 7. detsember 2017, 13:25
Teatavasti nõutakse nüüdsel ajal plaaniliselt haiglasse minejalt, et ta oma tavaravimid ise kaasa võtaks. Selle pärast olen ma arsti ning õdedega korduvalt lahinguid löönud. Et kui ma rohud ise kaaa võtan, siis ei taha ma neid õdedele loovutada, vaid ise oma kapis hoida ning ise sisse võtta. Aga medpersonal sellega enamasti ei nõustu ja minul tuleb kapituleeruda.
Mitte et ma kardaksin, et keegi midagi sisse vehitakse, seda mitte. Aga ma kardan segi ajamist. Ja ma tunnistan, seda et mulle tuuakse minid valed tabletid, seda olen ma avastanud oma 5-6 korda vist. Ning nii kohalikus maakonnahaiglas, taastusravil kui ka pealinnaski ravil viibides. Võimalik, et seda on juhtunud rohkemgi, et mõned korrad on mulle see kahe silma vahele jäänud. Sest ma olen ainult need juhtumid avastanud, kui tableti kuju, kujundus või värv õigetest erinevad. Sarnane tablett võib ka märkamatuks jääda.
Ega ma tegelikult õdesid ei süüdistagi, Töö on neil pingeline ning personali vähevõitu. Tegijal ikka juhtub. Aga siin kehtib isakese Stalini vana raudne reegel. Et usalda, kuid kontrolli!
l
luuludega/ 7. detsember 2017, 13:44
t
to luuludega/ 7. detsember 2017, 13:53
Väga vaimukas vist? Või on sinu näol tegu mingi solvunud haiglatöötajaga?
t
to 13:44/ 7. detsember 2017, 16:42
Kas sinu ravimeid ei ole kunagi palatikaaslase omadega segi aetud? Või on sul ükstakama, kui täna saab siniseid, homme märka suuremaid punaseid ja ülehomme pisikesi valgeid tablette? Iga mõistlik inimene küsiks sel juhul medõelt, er milles on asi. Selline asi peaks igaühe ettevaatlikuks tegema.
Tark inimene õpib vigadest. Veel parem, kui neid vältida suudab. Rumal pistab peoga, mida aga ette antakse. Ja halvimal juhul rändab, silt suure varba küljes, raami peal morgi.
h
Hmh/ 7. detsember 2017, 13:12
Aga kas võib medõena edasi töötada? Ja kas töötabki ehk?
t
tiia/ 7. detsember 2017, 14:00
Ei tööta ja ei hakka kunagi töötama.
h
huvitav, kuid arstid kes on eksinud/ 7. detsember 2017, 14:55
ja mille tagajärjel on inimesed surnud, töötavad küll edasi.
1
13;12/ 7. detsember 2017, 14:11
Vaata lugu on nii, et paraku (onneks yliharva )juhtub selliseid asju. Neid apsakaid ei tee keegi meelega ja ise nad elavad seda hullult raskelt yle. Antud med. ode on pika staaziga ja tubli olnud, see ei aita kedagi, kui ta vallandatakse, tema aga saab veel paljusid aidata.
m
Mann/ 7. detsember 2017, 14:41
No ei tahaks küll sellise medõe hooldada jääda... Sellise protseduuri juures (vereülekanne!) ei tohi küll selliseid asju JUHTUDA. Sellise protseduuri reegleid peaks medõde (liiati veel staažikas!) raudselt järgima. Olen tähele pannud et venelannadel on tööl olles suur suhtlemisvajadus kolleegidega ning see viibki mõtted töö juurest eemale.
Aga - inimene tapetakse haiglas ja kedagi ei panda isegi päevaks kinni.... Olen sõnatu.
k
Karla/ 7. detsember 2017, 16:04
Õde töötab edasi ja lausa samas osakonnas.
m
mul on tast kahju,/ 7. detsember 2017, 13:12
paistab nii 100 % õnnetu olema.
p
põhiline, et katseaeg/ 7. detsember 2017, 13:10
et ei sooritaks uut kuritegu. sellise kurjategija puhul on jah kõva kahtlus. jälle inimene juures, keda saab kolm aastat mõttetu kriminaalhooldaja vahet jooksutada.
t
TT/ 7. detsember 2017, 13:01
Kõik võib olla nii ja naa. Palju on juhtumeid olnud, kus medõed on eksinud ja siis jälle eksinud, siis kogemata ja kui uurima hakati oli kogemata juhtumeid mitukümmend korda juhtunud. Meil nii väike riik, et nii suurt kordajat ei saa tekkida. Väiksemaid, aga ei saa välistada
m
.../ 7. detsember 2017, 12:20
misasja, see võrdub siiski tapmisega ju, mis vahet on, üks tegevus ju, kui mürgitaks,oleks ju sama, kui vale veri, on täpselt sama ju, ´lõpptulemus on mõlemil juhul siiski surm.Kui võhik teeb teisel surmava teo, saab vangi, tema puhul siis vale, sest võhik ei oska hinnata oma tegvuse tagajärge,kuid meditsiinis on siiski nõue osata oma tööd ja tunda täpselt oma õiget tegevust, kas on sama kui ravimi määramine, et kas mõjub ühtmoodi igale, vahe siiski suur kas tegu verekandega,kus õige või vale, mis lasteaia juttu siin küll tehakse,hullumajandus.
K
???/ 7. detsember 2017, 13:34
Kui mingi torujüri midagi valesti ühendab või katusepanija katus vett läbi laskma hakkab., ei panfa mitte kedagi kinni. Tegijal ikka juhtub. Kuid eks meditsiinitöötaja ole samuti maine inimene kõigi inimlike nõrkustega. Nagu stess, väsimus, hajameelsus, segiminek j,n,e, Miks tema tuleks kinni panna ,torumeest aga mitte?
Muidugi, meditsiinitöötaja puhul on mängus inimelud. mitte üleujutatud korter. Aga teisalt, kõrgendatud vastutus eeldab ka kõrget tunnustust. Et kellelt palju nõutakse, sellele ka palju antakse. Risk ning vastutus peavad olema kooskõlas. Seda ka palga osas.
Aga tegelikult? Torujüri, katusepanija või mõni muu taoline meistrimees teenib märksa rohkem kui meditsiiniõde. Ja vastutust ei midagi, keegi töömeest vanglaga ei ähvarda.
t
TT: to ???/ 7. detsember 2017, 14:14
Ah soo! Hakkad siin ameteid sildistama ja väärikuse rida moodustama. Joogi filosoofias on üks hea tarkus, et - kojamees, kes teab, mis ta teeb on palju parem ja väärtuslikum direktorist, kes ei tea, mida ta teeb.
Kui katusepanija ikkagi plekid lahti jätab või haamri kellelegi pähe kukutab jne.. võrdub samaga. Väiksemad äpardusteks võib lahterdada, kui haiglas unustatakse õigel ajal tabletid anda või antakse valed, siiber jääb vahetamata, tilgutis vedelik soojendamata, ei saada kanüüli sisse, ei tunta rasedust ära (Narva juhtum) jne... Kõik oleneb tagajärgedest, millist lokku lööma hakatakse
E
???/ 7. detsember 2017, 19:35
Eks nii haamri pillamine kui ka vale tableti ole ühteviisi inimlikud eksitused. Ja pleki lahti jätmine on sulaselge laiskus. Kuid tagajärjed võivad oluliselt erineda. Teisel puhul tulevat inimene lausa kinni panna, nagu mõned siin lausa nõuavad. Aga kas suur risk ning vastutus ei eelda siis ka suuremat äramärkimist ja tunnustust? Ka materiaalselt. Sest mis mõte on minna madalapalgaliselt tööle, kus on hirmsuur vastutus ning risk pikaks ajaks kinni minna? Mõtle loogiliselt.
e
E/ 7. detsember 2017, 12:01
Ma tean, et on vaga popp haigekassat materdada, aga tegelikkuses t66tab meditsiiniline personal vaga vaikse palga eest vaga kovasti. Minu arvates ei ole õige, et üks haiglaõde peaks inimliku eksimuse pärast päris vangi minema. Kõik teevad oma töös vigu. On elementaarne, et ka haiglaõed teevad vigu. Vangi panna selle eest on minu arvates üsna radikaalne.
p
P./ 7. detsember 2017, 12:06
f
fwe/ 7. detsember 2017, 12:22
Saan aru veast, kus haiglaöde unustab voodi tegemata. Aga väita, et surma põhjustamine lohakast tööst ei vääri vanglat.
e
E/ 7. detsember 2017, 12:46
Ytle, et sina ei ole mitte kunagi oma professionaalses t66s vigu teinud. Miks siis sellest aru ei saada, et ka meidtsiinioed teevad vigu. Jah, paraku on nende vigadel tosisemad tagajarjed, aga vead on valtimatud igal pool. Sa ei saa oodata, et meditsiinioed alati 100% oigeid otsuseid teeksid, see on juba statistiliselt voimatu.
e
E/ 7. detsember 2017, 12:47
eriti lihtne on vigu teha, kui sa oled ylet66tanud ja vasinud. Endale anname sellises situatsioonis vead andeks, aga meditsiinit66tajatele mitte. Nemad peavad ikka alati ja igas situatsioonis olema 100%
t
TT/ 7. detsember 2017, 13:03
Siis tuleb puhkama minna. Kui ei lähe, siis siit algabki kuritegu
k
kui mina,/ 7. detsember 2017, 13:24
bussijuht niisuguse vea teen, siis pannakse vangi, on teisigi pandud. Tingisi karistus on naljategu.
t
TT/ 7. detsember 2017, 13:56
Sama ehituses, autonduses jne..
a
Aga../ 7. detsember 2017, 13:59
mõni näide kah ?,. ..aga eestlasele ongi kõige suurem rõõm, kui kedagi saaks kinnimajja panna :)
1
13;03/ 7. detsember 2017, 14:14
Eks sa mine ytle oma ylemusele, et oled vasinud ja tahad puhata, iseasi, kas sul homme veel ametisse vaja minna on?
e
E/ 7. detsember 2017, 14:31
eriti arvestades kliinilist odede ja arstide puudust
b
babuška/ 7. detsember 2017, 14:40
Minu tööviga ei tapa inimest. Ootan ikka küll haiglasse minnes, et paranen, mitte ei lähe sinna surma ehk siis tapmist ootama.
t
TT 13;03 / 14:14, 7/ 7. detsember 2017, 14:44
Siis anna tuld ja hiljem, nagu ütles Savisaar Reiljani kohta, et ärgu nutku, sama ka sulle.
i
irw/ 7. detsember 2017, 12:22
Proua Männi helistas pärja tellimiseks matusebüroosse:
„Lindi mõlemal küljel olgu: „Puhka rahus!“ Kui ruumi üle jääb, lisage: „Kohtume taevas!““
Matusele toodi pärg, mille lindil oli kirjas: „Puhka rahus mõlemal küljel. Kui ruumi üle jääb, kohtume taevas!“
m
Mann/ 7. detsember 2017, 14:48
Medpersonal töötab väikese palga eest? No juba kaks aastat tagasi oli teatavasti TÜ kliinikumi õe keskmine palk 1000 eurot. Ja pidevalt jääb patsientide tarvitamata toitu üle, mille medõed ja hooldajad ise ära tarvitavad ja vahel kojugi kaasa viivad. Ise nähtud.

.
7. detsember 2017, 11:59
...ehk siis inimese elu maksab 11 000€. Ei tea kas peab maksu ka maksma???
m
7. detsember 2017, 13:30
Millise summa sina pakuksid?
m
7. detsember 2017, 14:28
Mis ajast inimelu rahas arvestatakse\/
m
Mäks/ 7. detsember 2017, 15:20
Ikka pead. Mul suri isa. Töökoht maksis matusetoetust. Tulumaks läks maha... 😑

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee