9
fotot
ÕPPUSELE! Kaitseväe Jõhvi linnakusse on valitsuse poolt kokku kutsutud 669 reservväelast, et pidada maha lisaõppus Okas. (Siim Verner Teder / Kaitsevägi)

Täna hommikul kogunesid kaitseväe Jõhvi linnakusse 1. jalaväebrigaadi 13. jalaväepataljoni reservväelased, et maha pidada välkõppus Okas. Kohale ilmus üle 500 mehe.

Eesti vabariigi valitsus otsustas, et kaitsevägi korraldab 7. detsembrist 10. detsembrini lisaõppekogunemise Okas, millega kutsutakse teenistusse 1. jalaväebrigaadi 13. jalaväepataljoni reservväelased. Kokku kutsutakse teenistusse 669 reservväelast. Kutsutud sai käsu ilmuda Jõhvi linnakusse mitte hiljem kui 7. detsembri hommikul hiljemalt kella üheksaks.

1. jalaväebrigaadi teabeohvitseri ülesandeid täitva Sander Mändoja sõnul olid agaramad mehepojad juba kolmapäeva õhtuks linnakusse kohale tulnud. "Kõige kiiremad olid juba eile õhtul kohal. Neid oli kuskil 15, kuid nüüd on neid juba tunduvalt rohkem. See on tegelikult ka arusaadav. Loomulikult, kui on hommikul kell üheksa see "mitte hiljem kui" aeg, siis üsna paljud arvestavad pigem sellega, kui tulevad varem," rääkis Mändoja.

"Loomulikult on ka see, et kui keegi natukene hiljem tuleb, siis loomulikult me võtame kõik vastu. Tuleb ta nüüd 9.00 või isegi 10.00. Meie jaoks on oluline ikkagi see, et võimalikult suur osa kutsutustest tuleks kohale," lisas Mändoja.

Kui palju mehi aga välkõppusele kohale on tulnud, ütles Mändoja, et kella 12 seisuga oli üle 500 reservväelase kohal. "Selle numbriga saame hinnata seda lisaõppekogunemist sedasi, et kogu protsess ja väljaõpe läheb plaanipäraselt ja see on meie jaoks väga hea number ning täiesti piisav, et see üksus saab väljaõpet alustada," rõõmustas Mändoja. "Detailsema kokkuvõtte teeme siis, kui õppus läbi on."

Õppusele on kutsutud ka Õhtulehe reporter nooremseersant Henry Linnard. Tema sõnul oli veel kella kümne ajal hommikul kohalesaabunud meestest üsnagi pikk järekord. "Järjekord on ikka uksest välja. Kohale on tulnud ikka paarsada meest, aga ma ei tea, kui paljud on juba varem läbi läinud ja paljud eile tulid. Aga meelsus tundub kõigil positiivne, hea meel kamraade näha."

Õppekogunemise kutsed saadeti reservväelastele SMSi ja e-maili teel ning meedia vahendusel. Lisaõppekogunemist puudutav informatsioon avaldatakse ka kaitseväe koduleheküljel www.mil.ee. 

Jaga artiklit

43 kommentaari

R
Room  /   03:14, 8. dets 2017
Kahju siin ilkujatest! Nende areng lõppes kahjuks väga ammu ja väga varakult. Hea meel on sellest, et 699st kutsutust oli täna õhtuks kohal üle 500! Need poisid ei mõtle nii, nagu enamus siinsetest tatipritsidest ja nende poiste üle võib tõsiselt uhke olla!
M
miks  /   17:00, 7. dets 2017
Liivimaad lähevad tagasi vallutama lätlastelt või milleks see üritus?Kas vana Narvat tagasi võitlema?

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis