Eesti uudised

Kinnipeetava sõnul vanglaametnikud keelust ei hooli ja aina suitsetavad salaja!

Elu trellide taga: „Enne suitsukeeldu anti igal õhtul üks õun, nüüd ei saa sedagi.“ (78)

LISA KOMMENTAAR

Olga 12. detsember 2017 10:30
Mina ka ei saa riigilt seepi, pean lausa ome peavarju, hambaravi ja söögi eest ise hoolitsema. Peaks ajakirjandust ka sellest ülekohtust teavitama.
Miks peaks ühel kriminaalil üldse mingeid oigusi olema seal veel?
mh 9. detsember 2017 20:12
Ei maksa sigadusi teha, kodanik vang, siis ei pea vanglas konutama vaid saad täiel rinnal vabas õhus vabalt suitsu teha ja õuna süüa. Vanasti võeti vangidelt igasugused inimõigused ära, võrreldes tolle ajaga, elate seal nagu meepotis.
8. detsember 2017 10:43
Ega see arstiabi ei ole seal ikka kyll nii kiire ja káttesaadav kui vaja. Tean nii môndagi, kes vanglast vâlja tulnud raske kopsupõletikuga mis juba sent surmale võlgu, kuna abi pole osutatud.
kurionu... mittesuitsetaja 7. detsember 2017 19:37
See suitsetamiskeeld oli ju algusest peale nõme.
Miks mulle tundub , et mingi aktiivne totu on justiitsministriks saanud....
plotnoi 7. detsember 2017 16:27
võtku üksteiselt nahkfiltriga sigarit, mis uluvad, kuked siukesed, ega see puhkekodu ole.
8. detsember 2017 16:36
jah alla laskma ja põske saama!
Imelik. 7. detsember 2017 16:08
Miks ei lubata suitsetada,kui suitsud on inimesel endal olemas?Mis mõte sellel asjal on,ei saa aru.Vanglaterritooriumil ei tohi? No laske nad siis territooriumilt välja. Tõesti,selle keelu mõttest mina aru ei saa. Olgu või vang,kui tahab suitsetada,las suitsetab.Niisugune keeld teeb inimese ainult tigedamaks.Eks vabaduses proovigu mõni suitsetamist päevapealt maha jätta. Pidi olema peaaegu,et võimatu.Mina küll niisugust karistust ei poolda.Nad on juba oma karistuse saanud,kui nad vangi on pandud.Mitu korda siis karistatakse?
imelikule 7. detsember 2017 23:04
Laske nad siis välja? Kuhu, kas sinu poole suitstama või? Äkki pakuvad sullegi.
Muuseas, ka haiglates on meil suitsetamine keelatud ja sinna sattunud suitsumehest patsient peab samuti päevapealt oma harjumustest loobuma.
Moderaator korjas ära. 7. detsember 2017 23:06
La,ske nad siis vä.lja? Kuhu, kas si.nu poo.le suits.etama või? Äkki pa.kuvad su.llegi.
Muus.eas, ka haig.lates on meil suits,etamine kee.latud ja sin.na sat.tunud suits.umehest pats.ient pe,ab s.amuti päe.vapealt oma har,jumustest loob.uma.
Vanga elu on 100% parem kui vabaduses alampalgaga inimestel 7. detsember 2017 15:18
Hmmm seepi ei saa? Seep on olemas, šampooni ja hambapastat on olemas. Ainult jah iganädal seda ei saa sest sepp nii kiiresti ka ei kulu. Sest mõned tarvitavad seda mõnes teises otstarbel. Süüa saab seal korralikult, soevesi on, soemagamiskoht ja elu on vanglas kordades parem kui vabanduses.
kinnipeetav 7. detsember 2017 18:13
sa oled ikka täiega pime ..sa mine ja istu siis kaaguta siin ..kuradi kukk..siis näed ja enam ei kommi siin sellist ila.
!!! 7. detsember 2017 23:10
Peale selle on arsti juurde saamine märksa kiirem kui vabaduses (sest mida ütleks mitme kuuliste vastuvõtule pääsemis ootamist puhul Amnesty International?) Visiiditasu ei ole. Ravimid ja protseduurid maksab kinni riik. Hambaravi on kah täiesti tasuta ja vajadusel proteesiminegi. Millest vaene korralik tavainimene võib vaid und näha.
Ergo J 8. detsember 2017 02:35
Kuule ametnik, mis sa kirjutad siin,üritad oma siseringi sellise jutuga päästa ?! Tean,kus inimene ootas 6 kuud Tartu Vanglas hambaarsti aega ,halloooo. Samas Tartu Vanglas suri kinnipeetav just sellepärast,et hambaarsti juurde ei saanud ja kui oli tugev veremürgitus,siis kiirabisse ei viidud koheselt ning inimene suri.Kes viitsib netis otsida,siis see teema oli paar aastat tagasi. Mis puutub ravimidesse ja nende tasuta jagamisse,siis nende all pidasid silmas Ibumetiini ja paratsetamooli,mis ravivad köike ?! Tere Tulemast Tarkus...
hambaravi 8. detsember 2017 14:28
vanglas on jubedus kuubis, rääkimata proteeside saamisest, sest sinna norm stomatoloog ei tule. Üks kinnipeetav kannatas terve kuu aega hambavalu, enne kui ravile võeti ja valuvaigisteid ka eriti ei anta. Kogu aeg on otsas.
sehv 8. detsember 2017 15:43
ei maksa riik, vaid maksumaksja...
Ergo J 8. detsember 2017 02:29
Kuule,kaks varianti,kas sa oled ametnik või liiga palju tv d vaadanud,igatahes,kui sa kirjutad,et Vanglas on elu kordades parem kui vabaduses,siis ole hea ja koli sinna ning seda vabatahtlikult,sest sellist humoorikat juttu,võid sa küll ainult Elmari raadiosse rääkida..
to Ergo 8. detsember 2017 10:48
Hooldekodudes on eluaeg tööd teinud vanurid neljakesi ühes kitsukeses toas. (vangid on paarikaupa või lausa üksikult). On muidugi hooldekodudeski üksikapartemente, kuid hinnad on sedavõrd laes ja pensionid sedavõrd pisikesed, et vanur saab neljasessegi koha vaid valla osalise toetuse abil. Ja vald muidugi luksuse eest maksma ei hakka. Kuna personali palgad on miinimumi peal, siis töötavad seal sageli mingid jõhkardid, kes suurema osa ettenähtud toidust ära varastavad ning mannergutega koju tassivad.
Seega,vanglas on tingimused ilmselt siiski paremad.
meditsiini 7. detsember 2017 13:30
koha pealt on vanglas viimase peal tehnika, aga seda eriti ei kasutata, sest vang pole inimene ja siis kui nad vabanevad, ärge pahandage, et nad nii kurjad on ja hakkab jälle kõik otsast peale. Rohkem empaatiat ja vang vastab samaga, sest ka nemad on inimesed. Kõik me võime sinna sattuda, kasvõi tobeda juhuse tõttu ja vaatame, mis juttu te siis ajate.
7. detsember 2017 21:32
Neid, kes sinna mingi niiöelda tobeda juhuse tõttu satuvad, on ikka väga vähe.
võib ka vähe olla 8. detsember 2017 14:34
aga seal sa pole enam keegi ja seleta siis, et juhuse tõttu ja kui sa juba nende hammasrataste vahele satud, siis enam reeglina välja ei tule. Süüdi ja kõik. Tean mida räägin.

Tuhajuhan 7. detsember 2017 12:57
Vangla peaks olema koht kus inimene saaks oma karistuse, kuid siiski mitte kaotades inimlikkust. Äkki välja tulles hakkab korralikuks..... paljud hakkavadki. Aga pedofiilid peaks eluks ajaks sinna jääma!
Sinu kommentaar ei vasta meie reeglistikule, palun muuda kommentaari! 7. detsember 2017 20:12
Ja suitsetamine on inimlikkus
Pinsiga 7. detsember 2017 11:51
ära ei ela isegi siis kui suitsu ei tee. Müüks elamise ära et siis kuskil vanadekodus vegeteerida aga see mugavus saab aasta 5 jooksul puht majanduslikult otsa ja olen siis kuuse või männi all. Tuleb tahtmine vanglasse minna, soe kamber, tasuta lobi ja saab tasuta nõuda igasugu hüvesi. Kui siis veel vanglasmetnike peale kohtusse kaevata on veel võimalus saada rohkem raha kui riik pinsi maksab.
MGM 7. detsember 2017 11:31
Ei saa aru, miks suitsetaja on nagu püha lehm. Suitsetamine on eestlastele nagu püha tegevus. Joodikuid kotitakse, aga koni kimu igal pool.
7. detsember 2017 11:31
ah, et võrrelda ennast vanglaarstidega või -ametnikega? huvitav... vangidele on kättesaadav igakülgne arstiabi, vahel linnavisiidid, kong on puhas ja soojem kui nii mõnegi inimese kodu, toit on okei. ei pea muretsema töö pärast, nagu Juulius ütles, õpi või mõtle järele. mõlemaks on aega. mida veel? järelikult pole tegudest aru saanud, kui midagi nõudmas käid.
TT 7. detsember 2017 12:10
Kui nii lilleline sinu jaoks seal on, siis mine vargile või tee midagi hullemat, et ei peaks siin kadedusejuttu ajama. Saaksid mugavusi nautida :D
Ei taha 7. detsember 2017 21:35
vastupidiselt sinule.
TT 7. detsember 2017 23:46
TT 7. detsember 2017 10:21
Mode! Miks sõna-arvamusvabadust piirad??? Kas oled vangal territooriumil suitsetav vanglatöötaja?
TT 7. detsember 2017 09:41
Olgu siis vangidega nii nagu on, kuid silma hakkas asjaolu, et kuigi kehtestati suitsetamise keeld kõigile vangla territooriumil viibivatele inimestele, st et ka administratsioonile, suitsetavad töötajad ikka. See on väga hea ja õige signaal seadusekuulekusest, õigelt teelt kõrvalekaldunutele. Tegelikult sooritavad vanglatöötajad iga päev teadlikult väärtegusid. Sellest järeldub, et mõtlemine on neil ikka sinnapoole, et teadlikult teen midagi keelatut. Ühesõnaga rikuvad seadust.
Mis imestada? Natuke kreenis on see kõik. Ajakirjanduses valgustatakse meie India vanglas praska ajajaid, kui kangelasi. Kui kirjutataks meie vanglas avastatud sellisest toimingust, oleks meedia ja kommetaarium kubisenud, et pätid-mõrtsukad tuleks seina äärde panna, näe joovad seal, selliseid ei tohigi välja lasta jne... Aga mõned on kangelased, kui seda teise riigi vanglas teevad ja kiitlevad, ku lollid on vangivalvurid ja ülemad
ain 7. detsember 2017 09:23
kas ei oleks nii parem maksumaksjatele kui vangide eest maksaks nende eest raha omaksed vöi siis endi omandi eest saadud raha ...miks peame meie maksma pättide ülelpidamise-terve toompea on neid ülalpeetavaid täis
vanasti oli 7. detsember 2017 10:33
selle jaoks töötamise kohustus
või siis vangishoidja mõnu vangi elu pikenemisest minimaalsel toidul.
praegu on mõnel väljaspool ka kehvem olla
juhan 8. detsember 2017 02:47
Ain,just nimelt,terve Toompea on pätte täis,alusta sealt,nende perekondade maksusamisega ja siis liigu allapoole vaesuse piire,ehk vanglasse. Tead ütlust,kala hakkab mädanema peast...
kodanik 7. detsember 2017 09:06
Vanglas peabki selline kord olema või veel hullem et sinna enam nii lihtsalt minna ei soovita.Äkki hakkavad pätid mõtlema
TT 7. detsember 2017 09:22
Ega sinna keegi ei lähegi, ikka viiakse vast
häda selles 7. detsember 2017 10:31
et mõned tunnevad end seal suht liiga hästi

Sinisilmad 7. detsember 2017 09:03
Te siin kommentaariumis arvate, et vanglasse on sattunud ainult õigetel alustel kurjategijad? Kas silmaluugid pole ikka veel avanenud, kui suured sulid ühiskonnas austet mõjukate edetabeleid täidavad ja maksumaksjate rahadest ülikülluslikku elu naudivad? Ka s teie tuttavatest või sugulastest pole keegi pidanud kannatama ametnike ebaõiglusest või saamahimust kirjutatud väärteotrahve, mida on meie kohtusüsteemis võimatu ümber lükata? Kas teie arvates on normaalne inimesi kohelda ükskõi mis põhjusel , kui kõntsa ja saasta?
Andrus 7. detsember 2017 11:12
Sinisilmad - Sul on õigus. Eesti ei ole õigusriik...
Eila veel 7. detsember 2017 08:42
Vanglas ei peagi meeldima.
just 7. detsember 2017 15:41
lapsed ei saa ka kodudes iga päev õuna
nojah 8. detsember 2017 18:13
vaat millest siis puudust tuntakse- tasuta õuntest- tasuta ülalpidamisest on veel vähe? Lõhutud ja rikutud asju maksate sentides tagasi, kui sedagi ja maksumaksjana tuleb mul veel teie õhtune õunake ka kinni maksta?
Mole siiani kohanud, et lähed maamaija, leiad lõhutud ukse ja laualt vabanduskirja ja kompensatsiooni!
!!! 7. detsember 2017 08:23
Vangla peab olema KARISTUSASUTUS, kus kantakse karistust oma kuritegude eest. Mitte aga hotell või sanatoorium.
Jason 7. detsember 2017 11:33
Ja karistuse nimekski on vabadusekaotus, mitte piinamine või meelega ebamugavaks tehtud elu. Selle üle on juba ammu virisetud, kuid õigusteadlased on selle mustvalgel selgeks teinud.
PS! Ise muidu täitsa pooldan seda suitsuvabadust, kuid sellest hoolimata ei lasku ebaõiglusse.
J 7. detsember 2017 06:58
Vangla on vangla ja seal ei saagi hüvesid olla. Hüved olid vabaduses, ei oleks olnud siis vaja vabadusest loobuda.
ab 7. detsember 2017 09:19
mis ajast suitsetamine hüve on?
to ab 7. detsember 2017 09:51
kuna suitsetamine on pahe, siis igati õige otsus!
kes mulle 7. detsember 2017 06:29
õhtul õuna annab? Kaigast neile kurjategijaile mitte õuna.
neile 7. detsember 2017 05:13
kes siin räägivad, et vangla ei peagi mugav kuurort olema... aga peab ju. selles Euroopa liidus. liit, kelle tagumikku me lakume ja sealt käske ja korraldusi ja seadusi saame. raha saame ka ja sellepärast poeme. ja raha paneb rattad käima. vangid kasutavad otse loomulikult omi ettenähtud õigusi ära. ja kui võtta et neil on igav, siis võib ju ajaviiteks trukkida seda süsteemi.
999 7. detsember 2017 04:15
Vangla on riigi peegel. Mõelge järgi, kes on käinud, see on näinud!
Reimo 7. detsember 2017 02:46
Tooks mulle ka keegi igal õhtul õuna ;) ikka peab iseennast varustama, vangidel tuleb elu kibedaks teha, siis nad tagasi ei kipu!
Praegu on nad seal nagu puhkusel ... mõnes välisriigis ja hotellis!
Kes keelab teil normaalse inimese elu elada, siis võite vabalt oma kodus tossata ja õunu mugida.

Pätikari vingub? 7. detsember 2017 00:46
Pättidele on vaja lapp kätte anda ja tualette küürima saata.
kui tahate 7. detsember 2017 00:38
et vang peale vabanemist oleks inimene ühiskonnas, siis ärge neid trukkige. Nad on niigi seal näljas ja see tekitab viha kõige vastu. Siin on hea ilkuda, kui tagumik täis on ja nagu öeldakse, et vangla ja vaesuse eest pole keegi kaitstud. Sinna sattute, siis ei ilgu enam ja vaatame kui kõva mees sa siis oled. Tean mida räägin. NB! Igas kümnes kes linnas vastu tuleb on vangla leiba söönud.
Juhan 7. detsember 2017 02:28
Vangla ei ole kuurort!
7. detsember 2017 06:28
Kindlasti on olemas mingid normid, mis kehtestatud vanglates antavatele toidule. Usu, kui vangid oleksid näljas, siis oleks see kisa olnud taevani. Ja kes selle toidu kinni maksab, sealjuures őuna? Maksumaksja, muide! Ja kindlasti on teada, palju maksab 1-vanglaasuka kuu aega ûlalpidamine vanglas. See on ūle 15oo euro. Kas Sina saad enda ülalpidamiseks kulutada sellise summa? Kui saad, hea on, kuid kahtlen selles. Arvestades seda, et suured osad inimesed teenivad miinimumpalka.
Muuseas, Sinu viimane lause tundub ôige olevat.
mikk 7. detsember 2017 09:49
Vangid on kohustatud töötama - Paulus istus pidevalt kartsas kuna keeldus.
aus 7. detsember 2017 07:41
ärgu varastagu ja trukkigu siis ligimest, kaitsed mõrtsukaid siin, haige inimene!
Lihtne lahendus 7. detsember 2017 00:25
Ärge tehke kurja, siis võite vabalt oma kodus tossata ja õunu mugida.
ehh 7. detsember 2017 09:53
ja kasvõi õunamoosi süüa.
Vangide soovid täitmisele ei kuulu. 7. detsember 2017 00:20
Õhtuleht oleks pidanudta avaldama. Tänapäeval ei kiusa keegi räigelt kedagi. Juba selle pärast,et ta on pätt..
Ei peagi... 7. detsember 2017 09:37
... vangide soovid täitmisele kuuluma. Täitmisele peavad kuuluma vaid käsud ja korraldused, mis neile antakse. Krdijätiste kari. Keegi pole neid sinna kutsunud, et mingeid inimõigusi taga ajada.
suitsetaja 7. detsember 2017 00:07
mõtlesin, et kuidas suitsetamist maha jätta. tuleb keegi ära koksata, siis ehk paari aasta pärast pole enam suitsu vajagi.
suitsetajale: 7. detsember 2017 08:44
siis pead pingutama - ega koksamise eest seal üle paari aasta ei peetagi...
:( 7. detsember 2017 00:04
Vangla on karistus, mitte paradiis puhaste linade ja tasuta toiduga.
7. detsember 2017 00:32
kas skorbuut ja aneemia oldi ka lisakaristusena määratud?
Vangla menūū 7. detsember 2017 06:34
Kui need hädad oleksid vanglas saadud, oleks kisa taevani. Külas käib ju aeg_ ajalt igasuguseid justiitsministeeriumi asjapulki, kellele vôiks kaevata otse ja ärgem unustagem, et asukad ju kogu aeg kirjutavad kaebekirju. Nemad teavad väga täpselt oma õigusi.
Oli ûks huvitav lugu, kus Viru vangla vang saatis kaebekirja, sest tema mannapudrule oli pandud màasikamoosi. Tema niiviisi ei söövat.
Kûsimus _ kui palju Eestis alla vaesuspiiri elavad lapsed söövad mannaputru moosiga?
Enn 6. detsember 2017 23:40
Enamiku eestlaste arvates on elu Eesti vangates ikka liiga hea mitte liiga halb.
eestlane 7. detsember 2017 02:29
Ongi seal elu liiga hea! Vaja oleks VENE vangilaagreid neile!
mikk 7. detsember 2017 09:51
Milles probleem - vanglasse pääsemine ei tohiks keeruline olla?
proosit 6. detsember 2017 23:26
Lisapõhjus mitte sattuda vanglasse. Tundub, et mõjusam kui teised..

Juulius 6. detsember 2017 23:20
Et vang pole rahul vanglatingimustega? Ei meeldi? Aga mida siis oodati? Arvan, et vangla on karistusasutus ja mitte Pariisi Hilton. Seda, et vang teenib 1 kalendrikuus 3_4 eurot, pole usutav. Ja hinnad on ka kallid? Söök on laual ja tuba soe, loe raamatuid vôi õpi ning môtle tegude ûle järele.
Tiit 7. detsember 2017 11:30
Kuu teenistus jääb 3-4 euro kanti seal, mõni parem ametikoht saab 9-10
7. detsember 2017 21:42
Milleks vedelemise eest rohkem vaja on. Prii ülalpidamine ju.
Tiit 7. detsember 2017 11:30
Kuu teenistus jääb 3-4 euro kanti seal, mõni parem ametikoht saab 9-10
Tiit 7. detsember 2017 11:30
Kuu teenistus jääb 3-4 euro kanti seal, mõni parem ametikoht saab 9-10
Tiit 7. detsember 2017 11:30
Kuu teenistus jääb 3-4 euro kanti seal, mõni parem ametikoht saab 9-10
Tiit 7. detsember 2017 11:30
Kuu teenistus jääb 3-4 euro kanti seal, mõni parem ametikoht saab 9-10
Juutlus 6. detsember 2017 23:19
Miks ei lasta kommi läbi, tsensuurimis vajadus on nii suur?
Õuna 6. detsember 2017 22:53
Hooaeg on Eestis koikjal labi! Uuel sügisel jalle