Eesti uudised

Koolide, poodide ja hotellide tuletõrjesignalisatsioonid ühendatakse häirekeskusest lahti (18)

LISA KOMMENTAAR

suitsuandur on hea abimees 7. detsember 2017 22:48
Kogesin täna, et suitsuandur on tõest vajalik vidin, sest hoidis ära suurema kahju. Tahtsin reisile kaasa võtta keedupulga, et kohvi vett saaks keeta. Otsustasin selle seadme töökorras olekut testida. Vahepeal helises aga uksekell ja ma unustasin selle vooluvõrku ühendatud keedupulga sootuks ära,
enne kui suitsuandur kisama hakkas :) Ütleksin, et väga õnnelik õnnetus, sest sain ise kohe kiiresti reageerida. Kui aga oleksin enne suitsuanduri kisa jõudnud majast lahkuda, oleksid tagajärjed võinud olla ettearvamatud.
T6pradel 7. detsember 2017 22:14
Haaposalu erilastekodu juhtum juba meelest lännu. Et neid Qradeid tabaks sama saatus, ehk môni môistuseraas tärkab.
klemm 7. detsember 2017 21:32
see on nõukogude aja igand. iga asutuse juht vastutagu oma tegevuse eest. saan aru, kui riigiasutuste häired jooksevad häirekeskusesse, kuid kauplused ja muud, ei noh...
Turva 7. detsember 2017 12:04
See on lausa hämmastav, milliseid kulutusi on ettevõtted nõus tegema, et mitte maksta paarile-kolmele elus inimesest valvurile. Aga pole ka midagi imestada. Kui sa oled ettevõtjana osanik või omanik nii teenust pakkuvas kui teenust tarbivas firmas siis ei lähe ju sentigi raisku. Lihtsalt raha liigub ühest rahakoti vahest teise. Aga elus inimese peale kulutatud raha läheb ju rahakotist reaalselt välja. Just see skeem seletabki asutuste personali kärpeid. Aga inimeste turvalisus pole kunagi kedagi huvitanud. Vahest ainult siis, kui sellega on vaja põhjendada järjekordset hinnatõusu.
TASS teatab 7. detsember 2017 11:49
Päästekeskuse andmetel möödus öö rahulikult - ühelegi väljakutsele ei reageeritud...
Greete 7. detsember 2017 09:44
Praegu jõuti neil kõigil 46 korral õigel ajal jaole aga mis saab siis kui ei jõua? Peab ikka keegi viga või surma saama?
Sinunimi 7. detsember 2017 07:53
Jajah julm otsus. Alati peab enne midagi hirmsat juhtuma, kui lõpuks õige otsus tehakse. Kohe ei saa õiget otsust vastu võtta - ebamugav ja kulukas on.
sass 6. detsember 2017 23:47
Sama loogikaga võiks teedelt kõik keelumärgid ära korjata, sest vb olla halb tagajärg on 1000-st piirangu rikkumisest 1-l. Tahan öelda, et PA alustab valest otsast, tuleks läbi viia juurdlus, milliste firmade paigaldised ja andurid nöögivad ning need tegelased rahaliselt korrale kustuda, mitte lahti ühendada.

mannetu päästeamet 6. detsember 2017 22:51
aga tõmmake liistule need odavpakkujad ja hooldajad. tõmmake liistule need nn ettevõtjakesed, kes tellivad ja ostavad hoolduse kohta ainult allkirja. aga eiii. lihtsam on turvalisusest taganeda ja endal käed puhtaks pesta
Sa mees 7. detsember 2017 09:59
ei tea, millest sa räägid! Näiteks tööstuses on sageli valehäired vältimatud: kas tehnoloogilistest protsessidest tekkiv mõjutus ATS le vmt. Hotellides "tehakse nalja" ja käivitatakse süsteem... Ei pea olema otseühendust 112ga, kui on ööpäevaringne kohalik järelevalve olemas, kasvõi G4S.
to sa mees 7. detsember 2017 18:35
ei ole tööstuses valehäired vältimatud. on vaid koonrist tellija poolt lastud paigaldada kõige odavam lahendust st tööstusesse sobimatu. lisaks kuulutatakse välja nn hange ja valitakse kõige odavam hooldaja. ära targuta armetu ametnik/ettevõtjakene. mida see turvamees sul avastab. oled ju selle ka palganud kõige odavamast firmast. iga päev uus 70 aastane papi. kas häbi pole sul???
Sa mehele. 7. detsember 2017 22:19
Mis puutub hotelle, siis tsiviliseeritud riikides kasseeritakse "naljaninadelt" valeveljakutsed välja. Tead kuidas leedukad plekkisid Saksamaal F1 hotellis suitsetamise kinni, kui pool linna päästekomanot suitsuanduri häire peale kohale llendas? Ja kôik maksid kinni, plus "aktsiis", vabandust trahv otsa.
6. detsember 2017 22:15
ära pabista remu, Hotellid on pilgeni hiinaturiste täis. See kaotus selle miljardi juures ei liiguta komakohtagi nulli taga
"säästmaks päästeameti aega" ?? 6. detsember 2017 22:11
et siis las lõõmata need koolid ja poed? See on EV100 kingitus oma rahvale.
jimm 6. detsember 2017 20:11
See on ülimalt hea sest valvur ei pea enam öösel pabistama, et päästeamet kohale tormab ja trahvi teeb valeväljakutse eest kui ise ei jõua selgusele kas häire põhjus on päris tulekahjus või tehnilises veas.
huilgav 7. detsember 2017 12:29
sireen ei sega edaspidi valvuri rahulikku und.
Remo 6. detsember 2017 18:50
Kurat. Kust veel kokku hoida...? Näiteks, kui põleb mõni hotell maha ja seal surnuid, siis on surnud ise süüdi jah. See riik läheb oma uute omakasu seadustega juba liiale ja rahvas järjest kannatab selle pärast. Mida ta meile annab, 30 euri aastas hambaravihüvitist, mille nullib samas mitmekordselt.
meh 6. detsember 2017 19:50
asi pole nii hull. see ajakaotus ei ole märkimisväärne, võrreldes sellega et kas keegi helistab, et "meil läks signalisatsioon tööle ja tõesti on tuli lahti", või sõidetakse kohe välja automaatse häire peale.