Eesti uudised

TÄIENDATUD KELL 12.15!

Laevakaitsjad: kord oli Indias karm, kuid saime tänu vanglaülemate rumalusele trellide taga nii mõndagi keelatut teha (129)

Õhtuleht.ee, 6. detsember 2017 12:20
Foto: Caters News
Indias vanglast vabastatud Eesti laevakaitsjad maandusid Eesti aja järgi kolmapäeva hommikul Saksamaal Frankfurdis ja peaks kodumaale jõudma hilisõhtul.

ERR teatab, et laevakaitsjad on Euroopas ning peaks Eestisse jõudma juba täna.

India osariigi Tamil Nadu rannikuvalve pidas 2013. aasta 12. oktoobril kinni piraaditõrjelaeva, mille pardal oli 35 meest, neist 14 eestlased. 18. oktoobril võeti laeva meeskond vahi alla. 30. detsembril esitasid India võimud neile ametliku süüdistuse ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja territoraalvetesse sisenemises.  

Samal teemal

Järgnes mitme aasta jagu kohtuprotsesse, kuniks laevakaitsjad 2016. aasta 11. jaanuaril viieks aastaks vangi mõisteti. Samal kuul kaebasid laevakaitsjad otsuse edasi, paludes end kautsjoni vastu vabastada. Seejärel jätkusid taas istungid ja Eesti ametnike arutelud India kolleegidega. India Chennai kohus mõistis enda süüdimõistmise edasi kaevanud laevakaitsjad õigeks eelmise nädala alguses.

Avameelne intervjuu!

Peagi Eestisse jõudvad laevakaitsjad räägivad avameelses intervjuus, et nende kinnipidamisel rikuti suurt hulka protseduurireegleid ning riigis aitas nii mõnestki takistusest edasi altkäemaks. Üks meestest meenutas aga, et kuigi vanglakord oli Indias karm, said laevakaitsjad trellide taga nii mõndagi keelatut teha. 

"Seal saab igasugu asju omada, kui sa tegelikult väga tahad. Näiteks olid mul seal poksikindad ja piip, mis olid keelatud. Aga me tegime seal ise endale ka pärmist, rosinatest ja õuntest alkoholi," rääkis ta.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

12.11.2017
Kuidas mõjus laevakaitsjate saaga lõpp Eesti-India suhetele?
07.11.2017
„Ema süda tundis nii head meelt, et lõpuks vennad kokku said!“
07.11.2017
ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Laevakaitsjad jõudsid pärast 30tunnist reisi lõpuks kodumaale
06.11.2017
Mikser: teen valitsusele ettepaneku vabastada laevakaitsjad tagasimaksekohustusest