33
fotot
Metsapõleng Lõuna-Californias (Reuters, AFP, AP / Scanpix)

Teisipäeval hakkas Lõuna-Californias levima põleng, mis on tänaseks hävitanud hulga maju ning kahjustanud suures ulatuses maad. Kiiresti leviva tule tõttu on oma kodudest lahkuma sunnitud üle saja tuhande inimese. 

Metsapõleng Lõuna-Californias (Reuters, AFP, AP / Scanpix)

Tuli levib armutult tuule ja kuivuse tõttu, kirjutab Washington Post. Väljaande sõnul levis tuli ühele 10117-hektarilisele maa-alale seitsme tunniga. Põleng on kurja teinud Ventura, Los Angelese ja Santa Barbara maakondades. Oma kodudest on põgenenud 110 000 inimest.

CNN kirjutab, et tulelõõmale annavad hoogu juurde Santa Ana tuuled. Praeguse kiiruse juures hävitaks California metsatulekahju Aegna saare suuruse maa-ala umbes 15 minutiga.

Ränka vaeva leekide kustutamisega näeb umbes 5000 tuletõrjujat. Nendest ainuüksi pooled tegutsevad kõige suuremas tulekoldes - Thomase-nimelises tulekahjus. Thomas on umbes 39 000 hektari suuruseks paisunud ning kontrolli alla on Thomase tulest saadud vaid umbes 5 protsenti.

Kokku on nime saanud neli tulekollet: Thomas, Creek, Rye ja Skirball. Kokku on nendes neljas neljapäeva pärastlõunaks (kohaliku aja järgi) tulle mattunud 47 000 hektarit maad.

Alles oktoobris laastasid metsatulekahjud California veiniistanduste piirkonda. Praegusest looduskatastroofist võib hetketempo juures saada osariigi ajaloo hävitavaim tulekahju.

Metsapõleng Lõuna-Californias (Reuters, AFP, AP / Scanpix)

Jaga artiklit

14 kommentaari

T
T.Mets  /   00:28, 10. dets 2017
Mina arvan, et küll see oli Putin, kes seal selle tulemölluga tahab jänkid ära küpsetada

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis