Pilt on illustreeriv. (Robin Roots)

Politsei hoiatab, et Lõuna-Eestis sajab lund ja teed on kohati ohtlikult libedad. Harjumuspärasest keerulisemad ilmaolud on seni kaasa toonud ka inimkannatanutega liiklusõnnetusi. 

Täna pisut enne kella 21 laekus häirekeskusele teade liiklusõnnetusest Tartu vallas Tallinna-Tartu maantee 166. kilomeetril, edastas Lõuna prefektuur. Liiklusõnnetusse sattusid kaks sõiduautot ja veok. Õnnetuses osales kokku viis inimest, neist üks laps. Kiirabi viis kaks kannatanut haiglasse.

Politsei sulges Tallinna-Tartu maanteel Valmaotsa (Laeva tankla) ja Kärevere teemaja vahelise lõigu kogupikkuses umbes 8 kilomeetrit. Tallinnast Tartu poole liikujatel soovitab politsei ümbersõitu juba Puurmani või hiljemalt Valmaotsa kaudu (Tabivere-Lähte-Tartu). Tartust Tallinna poole liikujad võiksid kasutada Jõgeva maanteed ja minna trassile tagasi alates Tabiverest (Tartu-Tabivere-Puurmani) või kasutada lõpuni Piibe maanteed.

Liiklus õnnetuspaigal taastati kella 23 ajal.

Kokku on õhtu toonud Lõuna-Eestis seni üle kümne liiklusõnnetuse, neist enamus on siiski piirdunud pigem plekimõlkidega.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets rõhutas, et turvaliseks liiklemiseks ja avariide vältimiseks tuleb sõidukijuhtidel kohandada oma sõidumaneer praegustele ilma- ja teeoludele vastavaks. „Sõidukiirus olgu pigem madalam, pikivahe piisav ja äkilisemad manöövrid tuleks üldse ära jätta,“ soovitas operatiivjuht.

Jaga artiklit

25 kommentaari

M
Marten  /   14:29, 6. dets 2017
Ohtlikut teb
M
Marten  /   14:28, 6. dets 2017
Se on õutne õnetus

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis