Eesti uudised

Ärevad teated: sajad inimesed võtavad avalikesse kohtadesse kaasa päris- ja mängurelvi (62)

Liis Vaksmann, 5. detsember 2017 20:39
Roger KummFoto: Teet Malsroos
„Tere! Üks meesterahvas sõidab praegu punase-musta rolleriga Smuuli Maksima poole ja tulistab püstolitaolisest esemest. Tal on seljas valge-punane-sinine jope, must õlakott. Nüüd pani püstoli kotti. Tulistas viis korda. Püüan talle järgneda. Sõitis nüüd Smuuli teele välja, kuid enam ma teda ei näe.“ Selline kõne, mille tegi tähelepanelik kodanik häirekeskusele tänavu maikuus, on vaid üks sadadest ärevatest teadest. 

Paljud ei anna endale aru, mida võib endaga kaasa tuua avalikku ruumi noa või tulirelva kaasa võtmine. Tänavu kümne kuuga on Tallinnas ja Harjumaal linnakodanikud häirekeskusele teatanud umbes 260 korrast, kus keegi liigub ringi relva või selletaolise esemega. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Roger Kumm toob välja, et sealhulgas on 110 juhtumit, kus keegi kas liikus ringi või suisa vehkis relvaga. „See ei pea olema alati rünnak. Inimene käis näiteks ringi, nuga käes,“ tõdeb Kumm. 150 teadet tuli relvataolise eseme nägemise kohta avalikus ruumis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.07.2018
Lasnamäel ähvardas mees naist stardipüstoliga
01.11.2017
Lõuna-Eestis vehkis üks mees terariistaga, teine mängupüstoliga
07.10.2017
FOTOD | Uusaastaööl Türil pumppüssist maja ja autot tulistanud noormehelt relva võtnud ja seejärel teda peksnud mees astus kohtu ette
27.06.2017
FOTOD | Rambo moodi relvaga vehkinud mehed peeti laeval kinni