Eesti uudised

Politseinike kinni nabitud tangoõpetaja saadeti Eestist välja (42)

Liis Vaksmann, 5. detsember 2017 19:39
Julian Ingram.Foto: Julian Ingrami konto Facebookis
Keset pühapäevast tangoõhtut viisid politseiametnikud ootamatult minema ürituse eestvedaja, Ameerika päritolu Julian Ingrami, kes peeti 48 tunniks kinni, sest tal polnud Eestis viibimiseks seaduslikku alust. Nüüdseks on ta riigist välja saadetud.

Esmaspäeval kirjutas Õhtuleht, et pühapäeva õhtul kella üheksa ajal pidasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud ja Tallinna kordoni patrullid Tallinnas Rävala puiesteel kinni Ameerika kodaniku Julian Ingrami. Talle tehti juba aasta eest vabatahtlik lahkumisettekirjutus, mida ta aga eiras. Ingram elas endiselt Eestis ja töötas tantsutreenerina. Pühapäeval otsustati kontrollida tema dokumente ja viisat. Seetõttu pidasidki politseinikud Ingrami kinni seal, kus ta tegi tantsutrenne. 

Esmaspäeval ütles Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse vanemspetsialist Margus Parve, et temaga vesteldi ja tal paluti esitada oma dokumendid. Ingram keeldus aga koostööst ja viidi seega politseijaoskonda, kus ta peeti 48 tunniks kinni, sest tal polnud riigis viibimiseks seaduslikku alust ehk viisat.

Samuti viitas Parve, et Ingram saadetakse riigist esimesel võimalusel välja. Teisipäeva pärastlõunal pandigi ta lennukile ja saadeti tagasi kodumaale.

Samal teemal

Kes on riigist välja saadetud tangoõpetaja?

Mitmetel sotsiaalmeedias loodud üritustel on Ingram kirjas kui DJ ehk tantsumuusika eest vastutav isik. Nii oli see pühapäevalgi.

Merle, kes tutvus Ingramiga eelmise aasta suvel Tallinnas Argentina tangofestivalil „Tango Port Tallinn“, ütleb, et DJ on kõigile pealinna tangohuvilistele hästi teada-tuntud ning teda armastatakse palavalt. „Julian oli 2016. aastal ühel milongal [tangoõhtul]  DJ, aga käis teistelgi lihtsalt tantsimas. Ta on suurepärase tehnika ja tunnetusega tangotantsija. Samuti on ta DJna väga hea, sest on ääretult musikaalne. Mäletan, et ta laulis milongal meile tantsu saateks,“ meenutab Merle.

SÜNDMUSPAIK: Tallinnas Rävala puiesteel olevas majas peetud tangoõhtu võttis ootamatu pöörde, kui politseinikud viisid õhtu eestvedaja ära.Foto: Merilyn Närep

„Pärast 2016. aastal toimunud festivali jäi Julian Eestisse ja hakkas käima meie milongadel Tallinnas, mille üle oli tangoseltskond väga rõõmus. Et siia tuli selline tore inimene ja superhea tantsija, kes on veel väga sõbralik, heasüdamlik ja rõõmsameelne. Võtsime ta kiiresti omaks ja tema meid ka,“ jätkab Merle tema ülistamist. 

Ta teab, et Ingram leidis Eestis südamedaami ning hakkas soovijatele tangotunde andma ja regulaarselt milongasid korraldama. „Ja seda väikese summa eest, mis tõenäoliselt kattis vaid üüri,“ sõnab Merle tangoõhtute kohta.

„Kogu meie Tango Estonia grupp on sõna otseses mõttes selle pärast šokis, mis pühapäeva õhtul toimus. Soovime väga-väga Juliani aidata, et teda ei saadetaks Eestist välja!“ ütleb Merle, teadmata, et ta on juba riigist välja saadetud. „Inimesed käisid juba välja idee koguda tema toetuseks allkirju.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee