Maailm

Milline on sinu 2017. aasta lemmik-poliitvale Ameerikast? (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. detsember 2017 18:50
Presidendid Trump ja Obama ametivande andmise tseremoonial.Foto: Reuters / Scanpix
USA meediaprojekt Politifact, mille raames pidevalt uuritakse nii poliitikute kui avaliku arvamuse ekspertide väljaütlemiste tõesust, soovib lugejatelt tagasisidet, milline oli nende arvates 2017. aasta suurim poliitikavale. Tänu Ameerikale kadus orjus kogu maailmast (ka Eestist?), ilma ligipääsuta tervishoiule ei sure keegi ära? Ja-jah...

Tegemist on küll USA-keskse projektiga, kuid igaüks saab oma lemmikvale eest SIIN hääle anda. Osaleda saab vaid üks kord. Kõik alljärgnevad väljaütlemised on faktiliselt tõestatud valed ning pärinevad nii konservatiivsete kui liberaalsete vaadetega tegelaste suust.

„See oli suurim publik, mida presidendi ametisse vannutamisel nähtud.“ - Valge maja (toonane, praeguseks endine) pressisekretär Sean Spicer pressikonverentsil.

„Barack Obama ei hakanud kohe alguses täitevkorraldusi välja andma.“ - saatejuht Whoopi Goldberg.

„[Rex] Tillerson ei loobu Exxoni juhtimisest.“ - demokraatlik senaator Charles Schumber Twitteris. Välisminster Rex Tillerson oli ametisse asumiseni naftakorporatsiooni ExxonMobil tegevjuht.

„Mina ei ole [president Donald Trumpi] ametist tagandamist nõudnud!“ - demokraatlik kongresmen Maxine Waters teleintervjuus.

„Keegi ei sure sellest ära, kui tal meditsiinile ligipääsu pole!“ - vabariiklasest kongresmen Raul Labrador avalikul üritusel.

„Selle Venemaa-asja, see Trump ja Venemaa, see on üks väljamõeldis. Selle mõtlesid välja demokraadid, sest nad kaotasid valimised, mille oleksid pidanud võitma.“ - president Donald Trump teleintervjuus.

„Igal aastal kui öeldakse, et [temperatuur] on tõusnud, jääb see tõus eeldatava veamäära sisse. See tähendab, et temperatuur ei tõuse!“ - saatejuht Greg Gutfeld.

„[Paremäärmuslastel Charlottesville'is] oli luba [meelt avaldada]. Teisel grupil luba polnud.“ - president Donald Trump reporteritele.

„USA lõpetas orjuse kogu maailmas ja äkki võiksime selle eest ka natuke tänu saada.“ - saatejuht Tucker Carlson.

„Kogu riigis on kümneid maakondi, kus pole alles ühtki [tervishoiu]kindlustuse pakkujat.“ - vabariiklasest kongressispiiker Paul Ryan avalikul üritusel.

Viimasena on võimalik lugejatel valida ka variant „Muu“ ning sisestada enda lemmikvale kandidaat.

Samal teemal

23.02.2018
USA riigisekretär Rex Tillerson õnnitleb Eestit: meie suhe on tugevam kui eales varem
04.12.2017
Kas Michael Flynni koostöö uurijatega ohustab president Trumpi?
30.11.2017
Politsei Trumpi jagatud videost: seal ei tegutse moslem, vaid hollandlane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee