LÖRTSINE LUMESADU TALLINNAS (TEET MALSROOS)

Pärastlõunal olid teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel valdavalt soolamärjad, soolaniisked või niisked. Teedel tuleb arvestada miinuspoolel oleva õhutemperatuuri tõttu libeduseohuga.

Eeloleval ööl on mandril teedel taas enamjaolt miinuskraadid. Libeduseohtu lisab loode suunalt saabuv sajuala. 

Kaart saju olekuga:

Ilmaprognoosi kohaselt sajab õhtul lörtsi ja lund, Lääne-Eestis ka vihma, kohati võib sadu tugev olla. Lääne-Eesti saartel tugevneb edelatuul 8-12, puhanguti 15, õhtul ja öö hakul 18 m/s. Õhutemperatuur hakkab õhtul ka läänepool langema miinuspoolele ja märjad teed jäätuvad, mistõttu püsib libeduseoht.

Ööl vastu kolmapäeva on pilves selgimistega ilm. Sajab lund ja lörtsi, rannikul ka vihma, varahommikuks on suurem sadu möödunud. Mandril puhub algul idakaare tuul, hiljem põhjakaare tuul 4-9 m/s. Saartel ja läänerannikul puhub loodetuul 7-12, iiliti kuni 18 m/s, hommikul tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb hommikuks 0 kuni -5 kraadini, saarte rannikul on kohati +4 kraadi. Mandril teepinnad jäätuvad.

Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lörtsi ja lund, saartel ka vihma. Puhub lääne- ja loodetuul 4-9, rannikul tugevneb 5-11, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4 kraadi.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele liiklemisel talvistes teeoludes:

• Vali alati teeoludele vastav sõidukiirus.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata http://www.tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil http://m.tarktee.ee.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis